استان ها > آذربایجان شرقی

مسئولان یک تصمیم جدی در مورد خانه‌های خشتی بگیرند

ورگ/آذربایجان شرقی نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو تاکید کرد: متاسفانه بیشترین خسارت مالی و جانی به هنگام وقوع زلزله به خانه‌های خشتی موجود در روستاها وارد می‎شود، پیشنهاد می‎کنیم یک بار برای همیشه تصمیم جدی در خصوص خانه‌های خشتی بگیرند و این خانه‎ها را به خانه‌های امن‌تر تبدیل کنند.

زهرا ساعی در گفت‌وگو با ورگ ضمن ابراز تاسف از جان باختن پنج تن از اهالی روستای ورنکش میانه در حادثه زلزله اخیر، گفت: از حضور به موقع و اقدامات مسئولان کشوری و استانی به ویژه استاندار آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز، بسیج و سپاه، نیروهای نظامی و انتظامی، نیروهای امدادی و عملیاتی در منطقه حادثه قدردانی می‎کنیم.

وی اضافه کرد: با استاندار آذربایجان شرقی در تماس هستیم و وضعیت لحظه به لحظه رصد می‎شود، طبق گزارشات، تعداد کمی از مصدومان در مراکز درمانی بستری بوده و تعداد زیادی نیز در همان لحظات اولیه سرپایی درمان شده‌‍‌اند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس خاطرنشان کرد: وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مسکن به عنوان متولیان مسکن‌سلزی در کشور باید چاره‌ای بیندیشند، هر چند اقدامات زیادی در طول سال‌های گذشته انجام شده است، اما کافی نیست.

وی خاطرنشان کرد: ایران کشوری زلزله‌خیز بوده و شاهد وقوع زمین لرزه‌هایی در نقاط مختلف کشور هستیم، از این رو قبل از بروز خسارت و داغدار شدن تعدادی از هم وطنان باید چاره اندیشی شود.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *