استان ها > گیلان

مرکبات گیلان در حال برداشت است

ورگ/گیلان رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: تاکنون ده درصد محصول در پنجمین استان تولیدکننده مرکبات برداشت شده است.    

علی درجانی در گفت و گو با ورگ با اشاره به اینکه گیلان ۲۶ هزار نفر باغدار مرکبات دارد، گفت: در حال حاضر مرکبات گیلان در حال برداشت است.

وی افزود: بالغ بر ۱۱ هزار ۱۴۰هکتار از سطح اراضی استان به باغات مرکبات اختصاص دارد و شهرستان های رودسر، لنگرود و املش از شهرستان های قطب تولیدکننده مرکبات گیلان هستند.

درجانی ادامه داد: پیش بینی می شود، امسال ۱۷۵ هزار تن مرکبات در گیلان برداشت شود و تاکنون ده درصد از مرکبات استان برداشت شده است.

وی با اشاره به اینکه مرکبات گیلان از کیفیت مطلوبی برخوردار است، خاطرنشان کرد: مرکبات استان علاوه بر اینکه در بازارهای محلی و استانی به استانهای همجوار نیز فرستاده می شود.

درجانی با بیان اینکه مرکبات گیلان برای تامین ذخیره میوه شب عید نیز انبار می شود، افزود: ۹۰درصد مرکبات گیلان پرتقال و مابقی نارنگی، گریپ فروت، لیمو و… است.

وی با بیان اینکه پایان آذرماه زمان نهایی برداشت مرکبات در گیلان است، تصریح کرد: میزان افزایش یا کاهش مرکبات گیلان پس از برداشت نهایی اعلام می شود.     

درجانی با اشاره به اینکه گیلان پنجمین استان تولیدکننده مرکبات است، خاطرنشان کرد: فرآوری مرکبات می تواند ارزش افزوده بیشتری را نصیب بهره برداران این محصول کند و هم اکنون در رودسر دو واحد فرآوری وجود دارد.

 

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code