استان ها > گیلان

مرحله نیمه نهایی مسابقات مناظره دانشجویی در رشت برگزار می‌شود

ورگ/گیلان مرحله نیمه نهایی سومین دوره مسابقات مناظره دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی فردا با حضور چهار تیم در رشت برگزار می‌شود.

مرحله استانی سومین دوره مسابقات مناظره دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی امروز به میزبانی مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشت آغاز شد و تا 26 آبان ماه ادامه دارد؛ 12 تیم از دانشجویان مراکز آموزش علمی کاربردی استان با محوریت «گام دوم دانشگاه؛ توسعه کیفی هدفمند و گسترش گفتمان مهارتی» در این دوره از مناظرات با هم رقابت می‌کنند.

در این مسابقات، دانشجویان در قالب تیم‌های دو نفره در دو گروه «موافق» و «مخالف» با استفاده از مهارت‌های ارتباطی و فن بیان، به بحث و مناظره پیرامون مسائل مختلف فرهنگی، اجتماعی، علمی و اقتصادی می‌پردازند و به سوالات مطرح شده از سوی گروه رقیب پاسخ می‌دهند.

امروز همزمان با نخستین روز آغاز این مسابقات هشت تیم «هلال ربیع»، «هوسم»، «خانه کارگر»، «هلال احمر1»، «مدافع حرم»، «جهاددانشگاهی 1»، «متفکران» و «پدیده» به مناظره پرداختند که از بین آنها چهار تیم‌ «مدافع حرم»، «متفکران»، «خانه کارگر» و «هوسم» به مرحله نیمه نهایی راه یافتند.

فردا تیم «مدافع حرم» در جایگاه موافق با تیم «متفکران» در جایگاه مخالف بر سر گزاره «واگذاری آموزش‌های مهارتی به بخش خصوصی سبب افزایش کیفیت آموزش می‌شود» با یکدیگر مناظره می‌کنند. همچنین تیم «خانه کارگر» در جایگاه موافق با تیم «هوسم» در جایگاه مخالف بر سر گزاره «دانشجویان شاغل نسبت به دانشجویان غیرشاغل از مطالبه گری بیشتری برخوردار هستند» به مناظره می‌پردازند که در نهایت دو تیم به مرحله نهایی راه می‌یابند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code