فرهنگی و هنری > دین و اندیشه

مراکز افق در بقاع متبرکه کشور راه‌اندازی می‌شود

معاون فرهنگی سازمان اوقاف کشور از افتتاح مراکز افق در بقاع متبرکه کشور خبر داد و گفت: با توجه به نیاز کشور به خدمات اجتماعی، فرهنگی و قرآنی مراکز «افق» در بقاع متبرکه راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش ورگ، حجت‌الاسلام عادل، معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه نیز در دیدار با آیت الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان از کیفیت برگزاری طرح آرامش بهاری در گیلان ابزار رضایت کرد و گفت: پیگیری و برنامه‌ریزی متولیان امر برگزاری در این استان خوب بوده است.

وی با بیان اینکه آرامش بهاری امسال یک ویژگی خاصی داشته است، گفت: از برنامه‌های ویژه این طرح پشتیبانی از مردم و مساعدت نیازمندان با توجه به حوادث طبیعی اخیر در کشور بوده است.

معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار کرد: مبلغین طرح آرامش بهاری در کشور سه هزار نفر هستند و ادارات اوقاف استان‌ها جهادگونه تلاش می‌کنند تا برای کمک به سیل‌زدگان در استان‌های درگیر مانند لرستان و گلستان و خوزستان کمک‌های مردمی را جمع‌آوری کنند.

وی یادآور شد: تجربه موکب داری برخی از ادارات اوقاف استان‌ها در ایام اربعین در حوادث اخیر به کمک آمد و هم اکنون برخی ادارات اوقاف مشغول پخت برای مسافران و آسیب دیدگان هستند.

حجت الاسلام عادل از افتتاح مراکز افق در بقاع متبرکه کشور خبر داد و گفت: تاکنون بقاع متبرکه کشور مرکز فرهنگی و قرآنی داشتند و از این پس و با توجه به نیاز کشور به خدمات اجتماعی، فرهنگی و قرآنی مراکز «افق» در بقاع متبرکه راه اندازی می‌شود.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code