فرهنگی و هنری > دین و اندیشه

مراسم بزرگداشت آیت‌الله‌ بهجت فومنی برگزار می‌شود

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان آیت‌الله بهجت را شخصیتی برجسته، نفوذناپذیر و عبد صالح خدا دانست و گفت: جوانان تشنه شناخت ابعاد شخصیت این عالم ربانی هستند.

به گزارش ورگ، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجتبی اشجری، در نشست هماهنگی مراسم بزرگداشت یاد و خاطره مرجع عالیقدر جهان تشیع، حضرت آیت‌الله‌العظمی بهجت فومنی (ره)، با تبریک و تهنیت اعیاد ماه شعبان، اظهار کرد: آیت‌الله بهجت شخصیتی برجسته، نفوذناپذیر و عبد صالح خدا بود.

وی با بیان اینکه به برگزاری یک مراسم در شهرستان فومن بسنده نشود، اظهار کرد: مسئولان و مردم سایر شهرستان‌های استان نیز همچون شهرستان فومن برای بزرگداشت مرجع عالیقدر حضرت آیت‌الله بهجت اهتمام ورزند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه امروز خلاء وجودی آیت‌الله‌العظمی بهجت فومنی (ره) به وضوح مشهود است، اظهار کرد: تلاش شود تا با تبیین اندیشه‌های آسمانی این عالم ربانی در صدا و سیما، رسانه‌های کشور، فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، آحاد جامعه از فضائل ایشان بهره‌مند شوند.

اشجری با پیشنهاد انتشار بیانات سخنرانان مراسم بزرگداشت آیت‌الله بهجت شهرستان فومن در طول ۱۰ سال گذشته در قالب کتاب، افزود: جوانان تشنه شناخت ابعاد شخصیت این عالم ربانی هستند.

وی با تاکید بر ضرورت بهره‌مندی از همه ظرفیت‌های استان برای بزرگداشت آیت‌الله بهجت در ایام پیش رو، گفت: تلاش شود تا با همه توان نشان‌دهنده شخصیت والای آیت‌الله‌العظمی بهجت فومنی (ره) باشیم تا نسل جوان ایشان را به عنوان اسوه و الگو بهتر بشناسد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه برخی می‌کوشند تا شخصیت آیت‌الله بهجت را محصور در سلوک و عرفان جلوه دهند و ایشان را شخصیتی جدا از مسائل سیاسی و حکومتی معرفی کنند، متذکر شد: علاقه و همراهی این عالم ربانی با انقلاب اسلامی تا روزهای آخر عمر ایشان، بر هیچ کسی پوشیده نیست.

اشجری با اشاره به علاقه و ارادت آیت‌الله بهجت به معمار کبیر انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره) و ارتباط تنگاتنگ ایشان با رهبر معظم انقلاب اسلامی، اظهار کرد: ضرورت جامعه امروز می‌طلبد به بعد سیاسی و اجتماعی شخصیت این عالم ربانی همچون بعد روحانی و عرفانی شخصیت ایشان پرداخته شود.

وی به برگزاری مراسم بزرگداشت آیت‌الله‌العظمی بهجت فومنی (ره) در ساعت ۱۷ روز پنجشنبه، ۱۲ اردیبهشت‌ماه ۹۸ در شهرستان فومن اشاره کرد و یادآور شد: این مراسم با سخنرانی آیت‌الله سید محمدرضا مدرسی یزدی، عضو محترم فقهای شورای نگهبان در مسجد حضرت ولیعصر (عج) بالامحله این شهرستان برگزار خواهد شد.

وی همچنین با محکومیت اقدام خصمانه رئیس جمهور ابله آمریکا مبنی بر قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست سازمان‌های تروریستی، تصریح کرد: این اقدام احمقانه موج بزرگی از وحدت و همدلی را بین آحاد مردم کشور ایجاد کرد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه خوشبختانه اظهار دشمنی شیطان بزرگ با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با پاسخ قاطع و دشمن‌کوب مردم ایران مواجه شد، اظهار کرد: ملت آزاده، بصیر و قدرشناس ایران با حضور پرشور و شعور خود در تظاهرات روز جمعه گذشته به دشمنان نظام ثابت کرد که قلب ایران اسلامی برای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می‌تپد.

اشجری با بیان اینکه ۸۰ میلیون مردم ایران پاسدار انقلاب اسلامی هستند، ادامه داد: این اقدام خبیثانه دشمنان نظام، اعتراف غیر مستقیم آنان به اثرگذاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در معادلات منطقه است.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code