استان ها > البرز

مختارنامه از شاهکارهای صدا و سیما بود

ورگ/البرزمدیر کل تبلیغات اسلامی البرز، ضمن تأکید بر رسانه‌ای کردن فعالیت‌ها و آموزه‌های دینی، رسانه را مهمترین ابزار توسعه و ترویج آموزه‌های دینی و قرآنی برشمرد.

به گزارش ورگ، به نقل از روابط عمومی تبلیغات اسلامی البرز، حجت‌الاسلام مهدی ولایی برحق، گفت: در عصر حاضر، رسانه‌ها و وسایل ارتباط جمعی مدرن، می‌توانند بستری مناسب در راستای توسعه،ترویج و اشاعه مفاهیم ارزشی و جذب اقشار مختلف جامعه به دین اسلام و آموزه های قرآنی باشند.

حجت‌الاسلام ولایی برحق، ساخت مستند و فیلم‌های مذهبی چون یوسف پیامبر، مختارنامه را از شاهکارهای صدا و سیمای کشور در راستای نشر آموزه‌ها و شعائر دینی دانست و گفت: محوریت فعالیت‌ها و برنامه‌های صدا و سیما باید رویکرد دینی به منظور بازتاب و انعکاس شعائر مذهبی در بین آحاد مردم باشد.

مدیر کل تبلغیات اسلامی البرز، رویکرد تبلیغی نوین را در جذب اقشار مختلف مردم به‌ویژه جوانان و نوجوانان به آموزه ها و شعائر دینی مهم و اثرگذار عنوان کرد و گفت: می‌توان از سلاح تبلیغات به‌ عنوان مهمترین ابزار در راستای مبارزه همه جانبه به تهاجم فرهنگی بهره کافی را برد.

حجت‌الاسلام ولایی برحق، گفت: باید تلاش کنیم که رسانه‌های ارتباط جمعی از قبیل تلوزیون، نرم افزارهای موجود در فضای مجازی، عرصه انعکاس آموزه‌ها و شعائر دینی در سطح استان البرز باشد و این امر با رویکرد دینی تمامی دستگاه‌ها و متولیان امر فرهنگ در کشور میسر خواهد شد.

این مسئول فرهنگی گفت:باید با بهره گیری از شاه راهای ارتباطی چون اینترنت، رسانه های نوین و ارتباطی و فضاری مجازی، بستری لازم برای آگاهی بخشی دینی در زمینه های مختلف چون احکام، نهادینه کردن فرهنگ نماز را برای اقشار جامعه به‌ویژه مردم را فراهم کرد.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code