استان ها > آذربایجان شرقی

محرومیت‌زدایی از روستاها، اساس توسعه آذربایجان‌شرقی است

ورگ/آذربایجان شرقی استاندار با تاکید بر توسعه همه‌جانبه در استان، گفت: محرومیت‌زدایی از روستاها، اساس توسعه آذربایجان‌شرقی است.

محمدرضا پورمحمدی در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان با تاکید بر ضرورت همه‌جانبه برای پیشبرد برنامه‌های توسعه‌ای استان، گفت: اشتغالزایی برای جوانان باید به عنوان اصلی‌ترین دغدغه تمام مسئولان قرار گرفته و از هیچ تلاشی برای تحقق این مهم دریغ نورزیم.

وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به اهمیت توجه به توسعه همه‌جانبه در استان، اظهار کرد: توسعه روستایی از جمله مهم‌ترین موضوعات مورد توجه ماست که اقدامات توسعه‌ای بسیار خوبی در حال انجام است.

وی با بیان این‌که محرومیت زدایی از روستاها پس از گذشت بیش از ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی، قابل قبول نیست، عنوان کرد: تلاش برای مهاجرت معکوس به روستاها نیز از جمله مولفه‌هایی است که باید در مسیر توسعه، مورد توجه قرار گیرد.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین بر بهره‌گیری بیشتر از ظرفیت‌های قانون بودجه برای توسعه استان تاکید کرد.

جواد رحمتی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی نیز در این جلسه به تبیین طرح نوآورانه استان در توجه به ظرفیت‌های متفاوت روستاهای استان پرداخت و گفت: سه روستا از هر شهرستان، محور اصلی این برنامه توسعه‌ای است و با بهره‌گیری از مطالعات تخصصی و دانشگاهی، نسخه توسعه‌ای منحصر به هر روستا تدوین شده است.

وی ادامه داد: ۶۵ روستا در سراسر استان، مورد انتخاب و مطالعه برای اجرای این طرح قرار گرفته و امیدواریم تمامی دستگاه‌های مسئول در اجرای تصمیمات خود، این برنامه را مورد توجه قرار دهند.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، جلسه شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان با محوریت بررسی پروژه‌های مهم استان به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد و تعدادی از مدیران کل و روسای ادارات استان نیز در این جلسه به بیان پیشنهادات و عملکرد خود در موضوعات مختلف پرداختند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code