استان ها > اصفهان

محرمِ فرهنگی – ورگ

ورگ/اصفهان رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان با بیان توضیحاتی دربارۀ ۶۷ ایستگاه فرهنگی که به مناسبت ایام سوگواری ماه محرم در این شهر برپاشده، اعلام کرد که امروز نیز یک نمایشگاه بزرگ در گذر فرهنگی چهارباغ به همین مناسبت افتتاح می‌شود.

محمد عیدی، درباره برپایی غرفه‌های فرهنگی در شهر اصفهان به مناسبت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان گفت: پس از هماهنگی و همکاری‌ای که میان معاونت فرهنگی سپاه صاحب‌الزمان (عج) استان و معاونت اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان شکل گرفت، مقرر شد به مناسبت ماه محرم برنامه مشترکی را در شهر اصفهان برگزار کنیم.

وی افزود: ۶۷ ایستگاه فرهنگی در همین راستا با سازه‌های مخصوص و منحصر به‌ فرد در ۶۷ نقطه شهر اصفهان در مناطق ۱۵گانه برپا شده که هر کدام از این ایستگاه‌ها در اختیار یکی از پایگاه‌های بسیج شهر اصفهان قرار گرفته است.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان خاطر نشان کرد: برای تمام این ایستگاه‌های فرهنگی شیوه نامۀ بهداشتی تنظیم شده تا شهروندان بتوانند با رعایت این دستورالعمل‌ها از برنامه‌های آن‌ها استفاده کنند.

عیدی، با اشاره به تنظیم شیوه نامۀ‌ محتوایی برای این ایستگاه‌های فرهنگی ادامه داد: عکاسی محرم، پخش زنده از حرم اباعبدالله الحسین (ع) پس از اذان مغرب، ایستگاه هنرهای دستی، مشاوره مذهبی و مشاوره اجتماعی و توزیع اقلام فرهنگی شامل سربند، پوستر و کتاب از جمله غرفه‌های هر یک از این ایستگاه‌ها است.

وی اجرای نمایش‌های آیینی، سرودهای مذهبی و پرفورمنس با موضوعات فرهنگی و مذهبی را از دیگر برنامه‌های این ایستگاه‌ها معرفی کرد و گفت: برپایی این ایستگاه‌ها را تجربه‌ای جدید، بزرگ و فراگیر در شهر اصفهان است. این ایستگاه‌ها از روز هشتم محرم برپا شده و به مدت ۱۰ شب از یک ساعت پیش از اذان مغرب تا ساعت ۲۳ هر شب مشغول به کار است.

به گزارش ورگ، معاون شهردار اصفهان، با اشاره به استقبال شهروندان از برنامه‌های این ایستگاه‌ها در چند شب گذشته درباره برنامه‌های آنها برای کودکان و نوجوانان تصریح کرد: یک دستورالعمل اجرایی کلی برای پایگاه‌های بسیج ارسال کرده‌ایم اما هر پایگاه نیز می‌تواند بر اساس خلاقیت خود در هر ایستگاه برنامه‌های متنوع فرهنگی و مذهبی دیگری متناسب با شیوه نامه‌های بهداشتی اجرا کند، به شرط آنکه موجب تجمع شهروندان نشود و اینکه در هر ایستگاه تصمیم برگزاری برنامه‌های مخصوص کودکان و نوجوانان بر عهده هر پایگاه بسیج گذاشته شده است.

عیدی با اشاره به توزیع قلک‌های طرح خانه‌های فیروزه‌ای در این ایستگاه‌ها گفت: شهروندان می‌توانند در صورت تمایل با مشارکت در این طرح که توسط یک خیریه انجام شده به نیازمندان کمک کنند.

وی درباره سایر اقدامات سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان به مناسبت محرم یادآور شد: یک نمایشگاه بزرگ از ۱۱ شهریورماه در گذر فرهنگی چهارباغ برپا می‌شود که شامل گالری، نمایشگاه، پرفورمنس و رادیو است و روز پنجشنبه شاهد افتتاحیه رسمی آن خواهیم بود.  این رادیو روزانه دو ساعت در چهارباغ برنامه دارد و این برنامه، با همکاری شهرداری اصفهان، سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی، حوزه هنری و طرح عالی چهارباغ برنامه ریزی شده است.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code