استان ها > کرمان

مبارزه همه گیر و بدون اغماض با فساد در جامعه

ورگ/کرمان رییس کل دادگستری استان کرمان با تاکید بر اینکه یکی از این جلوه ها، مبارزه همه گیر و بدون اغماض با فساد در هر سطحی است گفت: قوه قضایه مصمم است این مبارزه را از هر سطحی و تا سالم سازی محیط اداری و قضائی کشور، ادامه دهد.

“یدالله موحد” امروز شنبه ۳۱ خردادماه در نشست خبری به مناسبت آغاز هفته قوه قضائیه اظهار کرد: هفته گرامیداشت قوه قضائیه مزین به نام شهید بهشتی و یاران شهیدش است که یاد و خاطره ایشان و همچنین سیدالشهدای مقاومت، شهید حاج قاسم سلیمانی را گرامی می داریم که کرمان مزین به نام این شهید و موجب افتخار کرمانی هاست.

وی با بیان اینکه شهید بهشتی یکی از نوادر عصر خود بود که ویژگی های شخصیتی کم نظیری داشت، اظهار کرد: شهید بهشتی از یاران برجسته امام راحل و یکی از شخصیت های تاثیرگذار عناصر دوران مبارزه و پیروزی انقلاب و بنیانگذاری نظام جمهوری اسلامی بود.

رییس کل دادگستری استان کرمان با تاکید بر شهید بهشتی در پیشبرد اهداف انقلاب نقش بی بدیل ایفا کرد اظهار کرد: همین موقعیت و جایگاه شهید بهشتی بود که موجب شد عناصر شاستکبار و منافق نسبت به ایشان کینه توزی داشته و علاوه بر ترور شخصیتی در دوران حیات، وی و یارانش را در واقعه حزب جمهوری اسلامی به شهادت برسانند.

موحد با اشاره به اینکه در انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی، ملت ایران سرمایه های ارزشمند و گران سنگی از دست دادند که هر کدام از این افراد عناصری کارآمد برای تاسیس جمهوری اسلامی بودند اظهار کرد: خون این شهدا موجب پایداری ملت و امت ایران اسلامی شد.

عالی ترین مقام دستگاه قضایی در استان کرمان با اشاره به هفته قوه قضائیه (اول تا خفتم تیرماه) تصریح کرد: هفته قوه قضائیه فرصت مغتنمی است که مدیران این قوه خدمات جهادی و خالصانه قضات و کارکنان این دستگاه را به مردم ارج نهاده، ضمن آنکه جایگاه و اهمیت دستگاه قضاء به عنوان یکی از ارکان حاکمیت در نظام جمهوری اسلامی را برای مردم تبیین کرده و خدمات قوه قضائیه در عرصه های مختلف بیان و سیاست های کلی و راهبردها و برنامه های آینده تجزیه و تجلیل شود.

وی با اشاره به دوران تحولی دستگاه قضای کشور در دوران ریاست آیت الله رئیسی اظهار کرد: رییس قوه قضائیه مصمم است در چارچوب قوانین کشوری، گام دوم انقلاب و تبعیت از مقام معظم رهبری و براساس تجربیات ۴۰ ساله، حرکت تحولی پایداری را در دستگاه قضایی پایه ریزی و اجرا کند که بر همین اساس برنامه های عملیاتی این حرکت بعد از انتصاب آیت الله رییسی آغاز شده و مردم بسیاری از این نشانه ها را امروز به صور ملموس شاهد هستند.

رییس کل دادگستری استان کرمان با تاکید بر اینکه یکی از این جلوه ها، مبارزه همه گیر و بدون اغماض با فساد در هر سطحی است افزود: قوه قضایه مصمم است این مبارزه را از هر سطحی و تا سالم سازی محیط اداری و قضائی کشور، ادامه دهد.

موحد با اشاره به اینکه تحولات مثبت در قوه قضائیه جزء با اتکاء به اعتماد عمومی به عنوان ارزشمندترین سرمایه اجتماعی و برخورداری از افکار تحولی نخبگان مردم دست یافتنی نخواهد بود خاطر نشان کرد: سرعت و قاطعیت در رسیدگی به پرونده ها، کاهش اطاله دادرسی، تلاش و برنامه ریزی برای کاهش ورودی دعاوی و اختلاف به دستگاه قضائی و حل آن از طریق صلح و سازش، کاهش جمعیت کیفری، حفظ کرامت مراجعان به دستگاه و احترام به حقوق شهروندی و آزادی های اساسی مردم بیش از گذشته در این دوره مورد توجه دستگاه قضائی قرار گرفته است.

ادامه دارد

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code