علمی و دانشگاهی > علم و فناوری ایران

ماسوله با زمین لرزه‌ای به بزرگای ۴ لرزید/ثبت زلزله ۳.۲ در بم استان کرمان

در هفته گذشته دو زلزله ۴ و ۴.۳ به ترتیب در ماسوله استان گیلان و فراشبند استان فارس رخ داد، ضمن آنکه بم استان کرمان زمینلرزه‌ای به بزرگای ۳.۲ را تجربه کرد.

به گزارش ورگ، ماسوله استان گیلان با زمینلرزه‌ای به بزرگای ۴ لرزید، ضمن آنکه در فراشبند استان فارس زلزله ۴.۳ به ثبت رسید. علاوه بر آن در جزیره خارک استان بوشهر زلزله‌ای با بزرگای ۳.۶ رخ داد و در بم استان کرمان زلزله‌ای به بزرگای ۳.۲ به ثبت رسید.

جزئیات زمینلرزه‌های هفته گذشته به این شرح است: 

شنبه ۱۸ مرداد

در بابامنیر استان فارس زلزله ۲.۵، سرخون استان چهارمحال و بختیاری زلزله ۲.۵، انارک استان اصفهان زلزله ۲.۷، لالی استان خوزستان زلزله ۲.۷، سنگان استان خراسان رضوی زلزله ۲.۷ و تسوج استان آذربایجان شرقی زلزله ۲.۹ رخ داد.

ترکمانچای استان آذربایجان شرقی با زمینلرزه‌ای به بزرگای ۳.۱ در عمق ۴ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۱۶ کیلومتری ترکمانچای، ۲۵ کیلومتری ترک و ۲۷ کیلومتری سراب این استان بوده است.

یکشنبه ۱۹ مرداد

بهاباد استان یزد با زلزله‌ای به بزرگای ۳.۵ در عمق ۱۰ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۳۸ کیلومتری بهاباد، ۶۷ کیلومتری ساغند و ۷۲ کیلومتری بافق این استان بوده است.

راور استان کرمان زمینلرزه‌ای به بزرگای ۳.۴ در عمق ۱۰ کیلومتری را تجربه کرد و کانون آن در ۱۴ کیلومتری راور، ۴۶ کیلومتری هجدک و ۴۸ کیلومتری کیانشهر این استان گزارش شد.

در خانه زنیان استان فارس زلزله ۲.۷، باشت استان کهگیلویه و بویر احمد زلزله ۲.۸ و در انبار الوم استان گلستان زلزله ۲.۸ به ثبت رسید.

دوشنبه ۲۰ مرداد

زرند استان کرمان با زلزله‌ای به بزرگای ۳.۱ در عمق ۶ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۱۱ کیلومتری زرند، ۱۸ کیلومتری خانوک و ۲۸ کیلومتری یزدانشهر این استان بوده است.

فاریاب استان کرمان زلزله‌ای به بزرگای ۳.۱ در عمق ۱۶ کیلومتری را تجربه کرد و کانون این زلزله در ۱۶ کیلومتری فاریاب استان کرمان و ۳۵ کیلومتری زیارتعلی و ۴۳ کیلومتری سرگز استان هرمزگان گزارش شد.

در لاله‌زار استان کرمان زلزله‌ای به بزرگای ۳.۱ رخ داد که عمق آن در ۱۰ کیلومتری و کانون این رخداد لرزه‌ای در ۱۶ کیلومتری لاله‌زار، ۲۷ کیلومتری بزنجان و ۳۰ کیلومتری بافت این استان بوده است.

در شهمیرزاد استان سمنان زلزله ۲.۷، سیلوانه استان آذربایجان غربی زلزله ۲.۹، اهر استان آذربایجان غربی زلزله ۲.۵، قطور استان آذربایجان غربی زلزله‌های ۲.۹ و ۲.۵، سیرچ استان کرمان زلزله ۲.۷، قصرشیرین استان کرمانشاه زلزله ۲.۵ و راور استان کرمان زلزله ۲.۶ به ثبت رسید.

آبگرم استان قزوین با زلزله‌ای به بزرگای ۳.۳ در عمق ۱۲ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۲۷ کیلومتری آبگرم و ۲۷ کیلومتری آوج استان قزوین و ۳۶ کیلومتری دمق استان همدان گزارش شد.

در جزیره خارک استان بوشهر زلزله‌ای با بزرگای ۳.۶ رخ داد که عمق آن در ۹ کیلومتری و کانون این رخداد در ۵ کیلومتری جزیره خارک، ۶۵ کیلومتری بندر ریگ و ۶۶ کیلومتری بوشهر این استان به ثبت رسید.

سه شنبه ۲۱ مرداد

در راور استان کرمان زلزله ۲.۶، ایذه استان خوزستان زلزله ۲.۷، نالوس استان آذربایجان غربی زلزله ۲.۷، نجف شهر استان کرمان زلزله ۲.۶، اسالم استان گیلان زلزله ۲.۵ و در کوهبنان استان کرمان زلزله ۲.۹ رخ داد.

ماسوله استان گیلان زمینلرزه‌ای به بزرگای ۳ را تجربه کرد که عمق آن در ۱۰ کیلومتری و کانون آن در ۴ کیلومتری ماسوله استان گیلان و ۲۲ کیلومتری چورزق و ۲۳ کیلومتری آب بر استان زنجان گزارش شد.

فراشبند استان فارس با زمینلرزه‌ای به بزرگای ۴.۳ در عمق ۱۰ کیلومتری لرزید و رومرکز آن در ۲۲ کیلومتری فراشبند استان فارس و ۳۰ کیلومتری بوشکان و ۳۹ کیلومتری شنبه استان بوشهر گزارش شد.

در تخت استان هرمزگان زلزله‌ای به بزرگای ۳.۳ در عمق ۱۷ کیلومتری به ثبت رسید که رومرکز این زمینلرزه در ۲۲ کیلومتری تخت، ۲۵ کیلومتری قلعه قاضی و ۳۴ کیلومتری سرگز این استان بوده است.

چهارشنبه ۲۲ مرداد

در خانه زنیان استان فارس زلزله ۲.۸، بندر گناوه استان بوشهر زلزله ۲.۷، اسفراین استان خراسان شمالی زلزله ۲.۵، همت آباد استان خراسان رضوی زلزله ۲.۷ و در بجنورد استان خراسان شمالی زلزله ۲.۸ به ثبت رسید.

در بم استان کرمان زلزله‌ای به بزرگای ۳.۲ در عمق ۱۰ کیلومتری رخ داد و کانون آن در ۷ کیلومتری بم، ۱۱ کیلومتری بروات و ۳۰ کیلومتری نظام‌شهر این استان گزارش شد. زلزله ۲.۹ از دیگر رخدادهای لرزه‌ای این منطقه است.

بردخون استان بوشهر با زمینلرزه‌ای به بزرگای ۳.۳ در عمق ۱۰ کیلومتری لرزید و کانون رومرکز آن در ۲۸ کیلومتری برد خون، ۴۵ کیلومتری کاکی و ۵۷ کیلومتری آبدان این استان گزارش شد.

پنج شنبه ۲۳ مرداد

در شوسف استان خراسان جنوبی بعد از زلزله ۲.۶، زلزله دیگری با بزرگای ۳.۲ در عمق ۵ کیلومتری رخ داد و کانون رومرکز این رخداد لرزه‌ای در ۲۰ کیلومتری شوسف، ۳۴ کیلومتری نهبندان و ۸۷ کیلومتری در این استان گزارش شد.

در خورموج استان بوشهر زلزله ۲.۸ و دوزین استان گلستان زلزله ۲.۸ به ثبت رسید.

ازگله استان کرمانشاه با زمینلرزه‌ای به بزرگای ۳ در عمق ۸ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۳۰ کیلومتری ازگله استان کرمانشاه و ۳۵ کیلومتری حلبچه عراق بوده است.

جمعه ۲۴ مرداد

در کوهبنان استان کرمان زلزله ۲.۹ به ثبت رسید.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code