استان ها > زنجان

لزوم تغییر عکس‌های شهدا در زنجان

ورگ/زنجان استاندار زنجان گفت: باید عکس‌های رنگ و رو رفته شهدای زنجانی در شهرستان‌های این استان تعویض شود.

فتح‌الله حقیقی صبح امروز (اول مهرماه) در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت که در سالن پیامبر اعظم استانداری زنجان برگزار شد، ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع‌مقدس,  با بیان اینکه هشت سال دفاع‌مقدس یک جنگ بین‌المللی علیه کشوی که فقط آرمان مقدس خود را دنبال کرده و از آن دفاع می‌کرد، بود، اظهار کرد: ایران اسلامی به برکت رزمندگان موقعیت‌شناس خود حتی یک وجب از خاک کشور را به بیگانه نداده و مردانه دفاع کرد و چهره منافقان را به ‌صورت شفاف افشا و اسباب رشد خلاقیت جوانان امروز را فراهم کرد.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران ۴۲ سال است با استکبار و استبداد مبارزه می‌کند که یکی از تکالیف ما پرداختن به این مباحث است، افزود: باید غرورآفرینی رزمندگان هشت سال دفاع‌مقدس را بیش‌تر تبیین کنیم، توکل رزمندگان در عمل، گفتار و رفتار بر خدا و همدلی، اتحاد، وحدت فرماندهی به رهبری امام خمینی (ره) و نیز غیرت و ایثار در بین رزمندگان وصف‌ناشدنی بود.

این مسئول با اشاره به اینکه جوانان گذشته، عاشقانه گوش به فرمان امام خمینی (ره) بوده و جوانان امروزی گوش به فرمان جانشین بر حق او هستند که با وحدت شیطنت دشمنان عقیم شده است، تصریح کرد: همه مسئولان باید برای اقدام عملی تلاش کنند و تلاش‌ها نیز منجر به اقدام شود.

استاندار زنجان در رابطه با برگزاری کنگره ملی ۳۵۳۶ شهید استان زنجان نیز گفت: اقدامات مورد نیاز برای برگزاری کنگره ملی ۳۵۳۶ شهید استان آغاز شده و همه تلاش خود را برگزاری این کنگره به نو احسن انجام می‌دهیم ولی باید اقدامات علمی خود را بیشتر کنیم.

حقیقی با تاکید بر لزوم تغییر عکس‌های رنگ و رو رفته شهدا در شهرستان‌های استان زنجان، اظهار کرد: نهضت دیدار از خانواده‌های شهدا سبب گشایش مسائل و مشکلات مربوطه شد و باید در دوران کرونایی نیز این امکانان برای این خانواده‌ها فراهم شود.

وی خاطرنشان کرد: باید سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی عملی شود و در جلسه آتی کنگره ملی شهدای استان، دستگاه‌های ذی‌ربط اقدامات عملی انجام شده خود را گزارش کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان نیز در ادامه این جلسه ضمن گرامی‌داشت هفته دفاع‌مقدس، اظهار کرد: همه دستگاه‌های اجرایی استان باید در خصوص برگزاری کنگره ملی ۳۵۳۶ شهید استان با یکدیگر همکاری کنند، در این جلسه اغلب مسئولان گزارش سازمانی خود را ارائه کردند، بلکه باید اقدامات عملی خود را نیز  بیان کنند.

آیت‌الله علی خاتمی با تاکید بر اینکه هر کسی در خصوص برگزاری کنگره ملی ۳۵۳۶ شهید استان زنجان کم کاری کند، شرعا مسئول است، خاطرنشان کرد: اگر فردی می‌توانست کنگره ملی ۳۵۳۶ شهید استان زنجان را بهتر برگزار کند ولی این کار را انجام نداد اگر در دنیا هم پاسخ‌گو نبود باید در قیامت قطعا پاسخ‌گو باشد.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code