استان ها > گیلان

لزوم امیدآفرینی در جامعه توام با ارائه هشدارهای بهداشتی

ورگ/گیلان استاندار گیلان گفت: برای پیشگیری از بروز التهابات اجتماعی، در عین حال که امیدآفرینی می کنیم، باید به مردم انذارها و هشدارهای بهداشتی را نیز یادآور شویم.

ارسلان زارع در جلسه هم اندیشی هیئت های مذهبی، کانون های قرآنی، مساجد و گروه های جهادی استان، با اشاره به دستورات رهبر معظم انقلاب از همان روزهای نخستین مبنی بر ضرورت عزم همگانی و ملی و قرار گرفتن همه در یک صف برای مبارزه و مقابله با بیماری کرونا، یادآور شد: ایشان از همه سازمان ها و نیروهای مسلح خواستند ضمن پیروی از دستورالعمل های وزارت بهداشت برای مبارزه با این بیماری، همکاری و هماهنگی های کامل با دولت و ستاد ملی کرونا داشته باشند.

وی به رغم پیش بینی های لازم برای راه اندازی بیمارستان های سیار، ادامه داد: با وجود حجم بالای مبتلایان به این ویروس، تاکنون با کمبود تخت های بیمارستانی برای بستری کردن بیماران مواجه نشدیم،  به طور قطع سربلندی در این آزمون بزرگ با همدلی، وفاق و انسجام ملی و تلاش های فداکارانه و جهادگرانه مردم و کادر ایثارگر درمانی و بهداشتی محقق می شود.

استاندار گیلان به برگزاری جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا به ریاست رئیس جمهوری اشاره و اضافه کرد: وزیر بهداشت در این جلسه و در مطلع سخن از مردم گیلان قدرشناسی کرد که با اختلاف نسبت به دیگر استان ها در اجرای طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا شرکت کرده اند و این توفیق، حاصل همدلی و همکاری مردم است.

زارع با بیان اینکه گیلان به لحاظ زیرساخت های بهداشت و درمان از متوسط کشوری پایین تر بوده است، گفت: بدیهی است در شرایط معمول کادر بیمارستانی و خدمات درمانی ما تا حدودی متناسب با شمار بیماران استان باشد ولی به یکباره با شیوع این ویروس و حجم زیادی از بیماران در تمامی شهرستان ها مواجه شدیم.

وی به توصیه همه پزشکان بر پیشگیری از ارتباطات نزدیک برای عدم انتقال این ویروس اشاره کرد و متذکر شد: گروه های جهادی ، هیئت های مذهبی و سازمان های مردم نهاد در فضای مجازی و تولید محتوا، به کارگروه رسانه و فضای مجازی ستاد مدیریت کرونا استان کمک کنند تا مردم عزیز همچنان توصیه های پزشکی را جدی بگیرند و حتی المقدور در خانه بمانند.

استاندار گیلان با بیان اینکه لازم است برای موفقیت در مبارزه با کرونا، طرح بسیج ملی را به ۱۰۰ درصد برسانیم، افزود: تاکنون حدود دو میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از جمعیت استان در این طرح مشارکت کرده اند و باید تبلیغ کنید تا مردم وارد سامانه سلامت شده و ثبت نام کنند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: به سبب گستردگی گیلان برای انجام اقدامات بهداشت محیطی و گندزدایی، نسبت به تقسیم استان به سه بخش مرکزی، شرق و غرب اقدام کرده ایم و بر این اساس اجرای این فرآیند در شرق گیلان با کمک تیپ میرزاکوچک سپاه و بخش غربی گیلان با همکاری سپاه در کنار دهیاری ها و شهرداری ها صورت می گیرد.

زارع با اشاره به مذاکرات انجام شده با نزاجا، گفت: بر این اساس مقرر شد از امروز پنج شهرستان از سوی اکیپ های نیروی زمینی ارتش ضدعفونی شوند و این اقدام مستمر باشد؛ ضمن آنکه اماکن آموزشی و دانشگاه ها نیز از سوی این گروه، از حدود نیمه فروردین ماه ضدعفونی خواهد شد.

استاندار گیلان به پیگیری های صورت گرفته برای جلوگیری از آمد و شد به استان جهت جلوگیری از شیوع ویروس اشاره کرد و ادامه داد: لازم است با سیاست های ملی هماهنگ باشیم؛ البته همواره از نخستین روزهای مشاهده نمونه ابتلا به کرونا در استان، از هموطنان خواسته شد تا از سفر به گیلان خودداری کنند و این امر در رسانه ملی، مطبوعات و فضای مجازی مورد تاکید قرار گرفت.

وی یا یادآوری فراز و نشیب های مختلف در ایران اسلامی طی چهار دهه گذشته، خاطرنشان کرد: این ملت مقاوم همان طور که دوران دفاع مقدس را با سربلندی پشت سر گذشته اند، همراه و همدل در کنار خدمتگزاران هستند تا آسیب ها کمتر شود.

زارع اضافه کرد: هموطنان ما در شرایط مختلفی همچون وقوع سیل، زلزله‌ و بسیاری دیگر از دشواری ها با روحیه مقاومت و همدلی در کنار خدمتگزاران خود همراه بوده اند و توانسته اند با این مودت و همکاری، در بسیاری از شاخص‌ها موفق باشند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code