استان ها > اردبیل

قدردانی علوم پزشکی اردبیل از مردم، بخاطر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در عزاداری محرم

ورگ/اردبیل معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: شیب نزولی شروع شده بیماری کرونا در استان اردبیل امیدبخش است و با همراهی مردم ادامه این شیب وضعیت بهتری را در استان رقم خواهد زد.

بابک نخسین یکم شهریور در جلسه استانی ستاد مدیریت بیماری کرونا در اردبیل اظهار کرد: با رعایت خوب پروتکل‌های بهداشتی در ادارات و اصناف و همچنین رعایت شرایط از سوی مردم به ویژه فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک پیک دوم کرونا را در حال سپری کردن هستیم.
وی با قدردانی از عزاداران ماه محرم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی خاطرنشان کرد: از همراهی هیئت امنای مساجد، مداحان، علما و بزرگان شهر در پرهیز از تجمعات در مکان‌های سرپوشیده و اجرا نکردن آئین تشت‌گذاری و بیرون نیاوردن طبل‌ها و ادوات عزاداری قدردانی می‌کنیم که به کنترل این بیماری کمک بزرگی کردند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با تبریک روز پزشک از خدمات مدافعان سلامت قدردانی کرد و گفت: حرکت ارزشمندی که پزشکان و پرستاران و کادر درمانی انجام دادند اقدامی ستودنی و بی‌نظیر است.
نخستین به شروع شیب نزولی بیماری کرونا در استان در پیک دوم نیز اشاره کرد و افزود: هرچند تعداد بیماران بستری در آی‌سی‌یو بالاست اما از تعداد مرگ و میرها و بستری شدن افراد گرفتار کرونا تا حد زیادی کاسته شده و امیدواریم با تداوم این شرایط در هفته‌های آینده کاهش نسبی را در بستری‌ها و فوتی‌ها شاهد باشیم.
وی ادامه داد: همچنان توصیه ما رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، جلوگیری از تجمعات و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی است تا بتوانیم دوره دوم پیک کرونا را سپری کنیم.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل به آمار 24 ساعت گذشته اشاره کرد و گفت: 40 بیمار جدید در 24 ساعت گذشته براثر ابتلا به کرونا بستری شدند و در این مدت 22 نفر نیز با بهبودی نسبی از بیمارستان‌ها ترخیص شدند.
نخستین به افزایش اشغال تخت‌ها در بخش‌های کرونا اشاره و اظهار کرد: در حال حاضر 280 بیمار کرونایی در بخش‌های بیمارستانی استان بستری هستند که سه نفر در این مدت جان خود را از دست داده‌اند.
وی تعداد بیماران بستری را در آی‌سی‌یو را 64 نفر اعلام و خاطرنشان کرد: با اتمام آزمون سراسری برخی خانواده‌ها برای ترغیب و تشویق فرزندان خود ممکن است، برنامه برگزاری آئین‌های خاص و یا برنامه مسافرت را داشته باشند که بهتر است از این امر اجتناب شود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تصریح کرد: همچنان شهرهای پرجمعیت استان وضعیت قرمزی را دارند و باید بیش از گذشته مراقب سلامتی تک تک افراد جامعه بود.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code