استان ها > گیلان

فعالیت ۶۶ مدرسه آموزش از راه دور در گیلان

ورگ/گیلان مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: ۶۶ مدرسه آموزش از راه دور با سه هزار و ۶۲۱ دانش‌آموز دختر و پسر در استان تحصیل می‌کنند.

نادر جهان آرای با بیان اینکه مدارس آموزش از راه دور، ظرفیتی برای تحقق عدالت آموزشی و همچنین بازگشت بازماندگان از تحصیل به چرخه آموزشی است، اظهار کرد: ۶۶ مدرسه آموزش از راه دور در استان با سه هزار و ۶۲۱ دانش‌آموز دختر و پسر در دوره‌های اول و دوم متوسطه و کاردانش تحصیل می‌کنند.

وی درباره اهمیت و ضرورت فعالیت مدارس از راه دور گفت: کسانی که به دلیل مشغله کاری، امکان حضور در مدارس عادی را ندارند، می‌توانند از خدمات این آموزشگاه‌ها بهره مند شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به نقش نیروی انسانی در فرآیند نظام تعلیم و تربیت خاطرنشان کرد: مدیران و معلمان تاب آورترین نیروهای آموزش و پرورش هستند و ما باید با عملکرد خود بتوانیم در برابر نقدهای موجود پاسخگو باشیم.

جهان آرای با اشاره به مزایای این نوع مدارس گفت: «آموزش آسان، باکیفیت، همیشه، همه جا و برای همه» از شعارهای این مجموعه است و مدیران موظفند امکان تحصیل باز ماندگان از تحصیل (به غیر از مقطع ابتدایی) را در مدارس آموزش از راه دور فراهم کنند.

وی با اشاره به ارزیابی عملکرد مدارس آموزش از راه دور در سال تحصیلی ۹۹_ ۹۸ گفت: این مدارس در ۱۱ شاخص آموزشی، فرهنگی، تربیتی و مالی مورد سنجش قرار می‌گیرند و در چهار رتبه برتر، خوب، متوسط و ضعیف دسته بندی می‌شوند.

جهان آرای افزود: بر این اساس مدارس برتر توسط سازمان مدارس غیردولتی تقدیر می‌شوند و مدارس ضعیف در صورتی که به رفع نواقص نپردازند پس از طرح در جلسه شورای نظارت استان از ارائه خدمت آموزشی محروم می‌شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان خاطرنشان کرد: بر اساس طرح نظارت همتا در سال تحصیلی جاری اعضای اداره مدارس غیردولتی آموزش و پرورش استان اصفهان با برنامه ریزی سازمان مدارس غیردولتی کشور از ۳۰ درصد مدارس آموزش از راه دور استان گیلان بازدید می‌کنند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code