استان ها > گیلان

فعالیت ۳۵ مرکز انتخاب رشته کنکور در گیلان

ورگ/گیلان معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش گیلان از فعالیت ۳۵ مرکز انتخاب رشته کنکور در گیلان خبرداد و گفت: ۳ مرکز انتخاب رشته در شهر رشت و در هر منطقه آموزش و پرورش استان گیلان نیز یک مرکز انتخاب رشته تا ۵ مهر به ارائه خدمات کنکور می پردازند.

جمیل عباسی غریب در جمع خبرنگاران با اشاره به گشایش مراکز انتخاب رشته کنکور در استان، اظهار کرد: با توجه به اعلام نتایج کنکور، ۳۵ مرکز انتخاب رشته کنکور سراسری از زمان اعلام نتایج تا ۵ مهر، آماده ارائه خدمات روان شناختی و مشاوره با استفاده از نرم افزار مورد تایید آموزش و پرورش است.

وی افزود: انتخاب رشته رایانه ای با کمک ۱۴۰ مشاور با تجربه آموزش و پرورش گیلان از زمان اعلام نتایج تا مهلت قانونی در مراکز وابسته به آموزش و پرورش انجام می شود. 

معاون پرورشی و فرهنگی  آموزش وپرورش استان گیلان تصریح کرد: غیر از آموزش وپرورش ناحیه ۱ رشت که دارای دو مرکز انتخاب رشته است، در هر منطقه آموزش و پرورش استان گیلان یک مرکز انتخاب رشته به ارائه خدمات کنکور می پردازد.

عباسی غریب با بیان اینکه ۳۷ هزار نفر از استان گیلان در کنکور سراسری امسال شرکت کردند، یادآور شد: داوطلبان انتخاب کنکور می‌توانند تا روز شنبه، ۵ مهر با ورود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به ثبت انتخاب رشته تحصیلی خود اقدام کنند.

وی درباره هزینه انتخاب رشته کنکور گفت: هزینه انتخاب رشته در شهرهای کوچک و بزرگ با نرخ مصوب و مناسب دریافت می‌شود و دانش‌آموزان مناطق کم برخوردار دارای تخفیف ویژه هستند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code