استان ها > گیلان

فروکش کردن شدت حریق جنگل های آذربایجان هم مرز آستارا

ورگ/گیلان فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: با کاهش سرعت وزش باد در منطقه، شدت حریق در جنگل های آذربایجان هم مرز با شهرستان مرزی بندرآستارا فروکش کرده است.

عباس صابر فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا در گفت و گو با ورگ، اظهار کرد: از شامگاه روز گذشته شاهد آغاز حریق در اراضی جنگلی و کوهستانی کشور جمهوری آذربایجان که در همجواری روستای بهارستان از توابع پایین دست منطقه حیران شهرستان مرزی بندر آستارا می باشد، بودیم.

وی با بیان اینکه وزش باد محلی گرمیج یا گرمیش در منطقه سبب شد تا آتش سوزی بسیار وسیع باشد، ادامه داد: به دلیل نزدیکی محل حادثه به خاک جمهوری اسلامی ایران و جنگل‌های هیرکانی منطقه آستارا، تمهیدات لازم اندیشیده و نیروهای کارآمد و تجهیزات لازم در منطقه مستقر شده است.

صابر با تأکید بر این که از همان لحظات آغاز حریق توزیع کار در شهرستان انجام شد، افزود: هم اکنون حریق و سرعت وزش باد نسبت به روز گذشته بسیار کاهش یافته است.

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اینکه با کاهش سرعت وزش باد شرایط منطقه تقریبا عادی است، تصریح کرد: آتش از شدت اولیه خود بسیار کار فروکش کرده است ولی نیروها در منطقه در آماده‌باش کامل قرار دارند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code