استان ها > تهران

فرماندار: نگرانی مردم قرچک درباره اُفت فشار آب باید برطرف شود

فرماندار شهرستان قرچک گفت: دغدغه برخی مردم این شهرستان نسبت به اُفت فشار و قطعی آب به‌حق است و مسئولان موظفند نگرانی مردم در این خصوص را برطرف کنند.

به گزارش ورگ ، بهمن خطیبی عصر سه‌شنبه در جلسه بررسی وضعیت آب شرب شهرستان قرچک افزود: بارندگی‌های اول فصل امسال باعث ایجاد این تصور اشتباه بین مردم شده که در تابستان مشکلی به اسم کمبود آب وجود ندارد.

وی تصریح کرد: تأمین آب از منابع زیرزمینی، افزایش بی‌سابقه دمای هوا و به تبع آن افزایش بیش از حد مصرف آب باعث شده مشکلاتی در حوزه آب شهرستان در خصوص قطع و اُفت فشار آب به وجود آید.

فرماندار شهرستان قرچک گفت: در کنار تأمین آب از منابع آب زیرزمینی روزانه ۲۶۶ لیتر بر ثانیه آب از محل حق‌آبه سد ماملو به شهرستان قرچک اختصاص یافته که این امر تا حدودی از مشکلات این شهرستان کاسته است.

خطیبی با اشاره به لزوم توجه ویژه به اجرای طرح فاضلاب شهری قرچک اظهار کرد:‌ هرچند اجرای این پروژه تا اوایل امسال با سرعت خوبی در حال پیگیری بود ، ولی اخیراً اجرای این طرح مهم به کندی پیش می‌رود و لازم است مسئولان آبفای استان برای تسریع در اجرای آن چاره اندیشی کنند.

فرماندار شهرستان قرچک ادامه داد: اجرای خط انتقال فاضلاب شهرستان تا شهرک صنعتی و روستاهای بخش مرکزی از خواسته های مسئولان این شهرستان است که امید می‌رود با نگاه ویژه مسئولان استانی محقق شود.

وی گفت: موضوع آبیاری فضای سبز شهرستان قرچک با استفاده از چاه‌های متروک و خارج از مدار در دستور کار کمیته فضای سبز و شهرداری قرار دارد هر چند که طی هفته های اخیر در اوج مصرف آب، کار آبیاری فضای سبز با آب خام صورت نمی‌گیرد.

علیرضا کارگری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب شرق استان تهران در این جلسه گفت: قرچک تنها شهرستانی است که در کل کشور تمام روستاهای آن تحت پوشش آبفای شهری هستند.

وی ادامه داد: در هیچ روستایی مشکل کیفی و کمی نداریم، در ساعات پیک مصرف اُفت فشار داشتیم اما در هیچ نقطه ای از شهرستان قطعی آب وجود نداشت.

وی افزود: در روزهایی که مشکل اُفت فشار آب وجود داشت، از قدرالسهم تهران به مجموعه جنوب شرق استان تهران کمک و وضعیت خوب شد.

کارگری تصریح کرد: قدرالسهم ما از ماملو ۲۰۰ لیتر آب بر ثانیه است ، اما در روزهای گرم ۲۶۶ لیتر بر ثانیه دریافت کردیم.

کارگری ادامه داد: در حوزه آب ، خوشبختانه وعده طرح آبرسانی ماملو انجام شده و پیشرفت فیزیکی خوبی داشته و تا چند روز آینده تکمیل و خطوط به سمت باقرآباد منتقل می شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مبلغی از سهم اعتبارات عمرانی تملک دارایی در سال ۹۷ تخصیص داده نشده و ما تا کنون از منابع داخلی استفاده کردیم.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code