استان ها > گیلان

فرماندار جدید شهرستان رشت معارفه شد

ورگ/گیلان «علی فتح اللهی» به عنوان فرماندار جدید شهرستان رشت معرفی و از خدمات میرشمس مومنی‌زاده قدردانی شد.

علی فتح‌اللهی، فرماندار جدید شهرستان رشت با اشاره به سبقه تاریخی و فرهنگی شهرستان رشت، اظهار کرد: شهرستان رشت از ظرفیت‌های مختلفی برای رشد و توسعه برخوردار است و باید از این ظرفیت‌ها در راستای ارتقای جایگاه استان و شهرستان بهره‌مند شویم.

فرماندار جدید شهرستان رشت وجود دو رودخانه زرجوب و گوهررود را از جمله ظرفیت‌های گردشگری رشت عنوان کرد و افزود: باید در راستای احیا و حفظ این سرمایه طبیعی ارزشمند اقدامات سازنده‌ای انجام گیرد.

وی با اشاره به وجود بالغ بر ۴۶ هزار دانشجو در شهرستان رشت، گفت: تعدد مراکز خدماتی، علمی و پژوهشی در شهرستان رشت فرصتی است که با دیگر شهرستان‌ها متفاوت است و باید ویژه به این شهرستان نگاه کرد.

فتح‌اللهی با بیان اینکه جوانان سرمایه‌های شهرستان محسوب می‌شوند که باید از توانمندی آنان بهره گرفت، تصریح کرد: فرمانداری رشت پذیرای آحاد مردم، مسئولین، ورزشکاران است که هر کدام می‌توانند به نوعی با ایده‌ها و نظرات خود به توسعه شهرستان کمک کنند.

در ادامه محمدرضا احمدی، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از تلاش‌های میرشمس مومنی‌زاده، گفت: “مسئولیت” توفیقی برای خدمت به مردم است لذا کسانی که مسئولیت می‌گیرند باید شبانه روز خدمتگزار مردم باشند.

وی افزود: نمایندگان رشت با تمام توان در خدمت مردم و مسئولان هستند و با وجود تلاش‌های صورت گرفته هنوز کارهای زیادی در استان گیلان وجود دارد که باید با تعامل و همدلی انجام شود.

میرشمس مومنی‌زاده هم در این مراسم ضمن قدردانی و تعامل مسئولان در مدت خدمت وی در شهرستان، اظهار کرد: رشت با ۶ بخش، هفت شهر، ۱۱۱ روستا با دهیاری تمام وقت، ۱۵۸ روستای با دهیاری نیمه وقت و ۲۹ روستای بدون دهیار از پر تراکم‌ترین شهرهای کشور است.

فرماندار اسبق شهرستان رشت با اشاره به اینکه نرخ باسوادی رشت از متوسط استانی بالاتر است، گفت: ۹۶ درصد مردان رشت و ۸۵.۵ درصد بانوان رشت باسواد هستند، رشت دارای ظرفیت‌های متعدد گردشگری، کشاورزی و صنعتی بوده و از دیرباز قطب صنعتی استان است.

وی با اشاره به فعال کردن واحدهای صنعتی راکد در شهرستان، ادامه داد: در سال ۹۷، پنج واحد صنعتی راکد فعال شد و همچنین در سال ۹۸، نیز هفت واحد راکد به چرخه تولید بازگشتند.

مومنی‌زاده اجرای ۱۳ پروژه اقتصاد مقاومتی در سطح شهرستان، تعریض آسفالت راه خمام، اجرای ۴۴ پروژه طرح هادی، ارتقای شاخص بهره مندی آب روستایی، افتتاح بالغ بر هزار پروژه عمرانی طی هفته دولت و دهه فجر در طول دو سال گذشته را از جمله اقدامات انجام گرفته در مدت تصدی‌گری وی در فرمانداری رشت عنوان کرد.

به گزارش ورگ؛ «علی فتح اللهی» به عنوان فرماندار جدید شهرستان رشت معرفی شد، از سوابق وی می‌توان به فرمانداری شهرستان‌های تالش و صومعه‌سرا و مدیرکلی امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان اشاره کرد. همچنین از زحمات میرشمس مومنی‌زاده فرماندار پیشین شهرستان رشت قدردانی شد.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code