استان ها > گیلان

فردا آسمان گیلان ابری تا نیمه ابری است

مدیرکل هواشناسی گیلان با بیان اینکه فردا آسمان گیلان ابری تا نیمه ابری خواهد بود، گفت: سامانه ناپایدار جوی تا دوشنبه در استان استقرار دارد.

یوسف شجاعی در گفت وگو با ورگ، با بیان اینکه آسمان گیلان طی امروز در بیشتر ساعات ابری بود و در برخی از نقاط بارندگی داشتیم، اظهار کرد: دمای هوای رشت حداکثر به ۲۱ درجه سانتی گراد رسید.

وی با بیان اینکه بندرانزلی با ۲۳ درجه سانتی گراد و اسب وونی در ارتفاعات تالش با ۶ درجه سانتی گراد به ترتیب بالاترین و پایین ترین دما را بین ایستگاه های هواشناسی استان داشتند، تصریح کرد: املش ۳۷ میلیمتر، لاهیجان ۳۱ میلیمتر، فومن ۳۰ میلیمتر و رشت ۲۸ میلیمتر بارندگی داشته است.

مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به استقرار سامانه جوی ناپایدار در استان، ادامه داد: بررسی نقشه های هواشناسی نشان دهنده تداوم فعالیت این سامانه بارشی در استان است و لذا به تناوب تا روز دوشنبه هفته آینده در نقاط مختلف استان بارندگی خواهیم داشت.

شجاعی از تقویت این سامانه بارشی طی امشب و روزهای شنبه و یکشنبه خبر داد و خاطرنشان کرد: بارش ها در برخی از نقاط شدید خواهد بود و احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و بالا آمدن آب رودخانه ها دور از انتظار نیست لذا طی مدت فعالیت این سامانه ناپایدار در استان، شهروندان از استقرار در حاشیه رودخانه ها و دامنه های مستعد رانش و لغزش پرهیز کنند.

وی با بیان اینکه فردا آسمان گیلان ابری تا نیمه ابری خواهد بود و بارش های پراکنده خواهیم داشت، گفت: تا روز دوشنبه مه آلودگی، ابرناکی، بارندگی، وزش باد، رعد و برق و کاهش دمای هوا دور از انتظار نیست.

به گزارش ورگ، دریا فردا آرام و برای فعالیت های مرتبط مناسب خواهد بود.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code