استان ها > گیلان

فراخوان پویش «پرستار فداکار» با محوریت گرامیداشت پرستاران گیلانی

ورگ/گیلان معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش گیلان گفت: پویش«پرستار فداکار» با محوریت گرامیداشت پرستاران گیلانی شهید در مقابله با ویروس کرونا از ۲۴ آذر آغاز شده و تا ۴ دی ماه ادامه دارد.

جمیل عباسی غریب در جمع خبرنگاران از فراخوان پویش «پرستار فداکار» در گیلان خبر داد و اظهار کرد: در میان شغل‌های گوناگون، برخی شغل‌ها دارای ویژگی اخلاقی و انسانی است زیرا علاوه‌بر اینکه با امور روزمره افراد جامعه سرو کار دارد، تاثیر به سزایی در سلامت و تربیت جامعه نیز ایفا می‌کند. از جمله این مشاغل، می‌توان پرستاری را نام برد؛ پرستاری، از شریف ترین شغل هاست؛ زیرا خدمتی بزرگ به افراد همنوع و بیماران به شمار می‌آید.

معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش گیلان افزود: پنجم جمادی الاولی زادروز باسعادت حضرت زینب کبری(س) روز پرستار نامگذاری شده، با شیوع کرونا و جان فشانی‌های بی دریغ این فرشتگان سپیدپوش، بیش از پیش نقش آنان در ارتقای سلامت کشور بر همگان آشکار شده است.

عباسی بیان کرد: آموزش و پرورش استان گیلان در راستای گرامیداشت این روز و قدردانی از تلاش‌های شبانه روزی کادر درمان اقدام به برگزاری پویش «پرستار فداکار» کرده است تا گامی هر چند کوچک در تبیین جایگاه رفیع این عزیزان در جامعه و به ویژه در ذهن و دل آینده سازان این مرز و بوم برداشته شود.

وی ادامه داد: در این پویش که به یاد شهیدان مدافعان سلامت ناهید نوشاد، تهمینه ادیبی، نرجس خانعلی‌زاده، شهربانو جعفری، غلامرضا وثوقی‌کیا و علی شیخ مرادی برگزار می‌شود، دانش‌آموزان و فرهنگیان می‌توانند آثار خود را در رشته‌های شعر، داستان، عکس، طراحی پوستر، نماهنگ، دکلمه و تولید محتوا از طریق فضای مجازی شاد به مدیران و  معاونان پرورشی مدارس ارسال کنند؛ مهلت ارسال آثار از ۲۴ آذر تا ۴ دی ماه امسال است.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *