استان ها > گیلان

عملیات ضدعفونی اماکن عمومی در تمامی شهرهای گیلان انجام می شود

ورگ/گیلان استاندار گیلان گفت: عملیات ضدعفونی کردن اماکن عمومی براساس برنامه ریزی، در همه شهرها انجام می شود.

ارسلان زارع شامگاه گذشته در حاشیه بازدید از عملیات ضدعفونی کردن اماکن عمومی کلانشهر رشت، در جمع خبرنگاران با اشاره به ضرورت راه‌اندازی بیمارستان‌های تالش و لنگرود اظهار کرد: طبق برآورد صورت گرفته توسط دانشگاه علوم پزشکی گیلان، ۲۲ میلیارد تومان اعتبار برای تجهیزات این بیمارستان‌ها نیاز است که خوشبختانه با دستور مساعدت دکتر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه، با پرداخت این مبلغ موافقت شده است.

وی اضافه کرد: وعده ۲۸ میلیارد تومانی هم که دکتر نوبخت داده بودند، به موقع انجام شد و بخشی از ملزومات و مایحتاج دانشگاه‌ علوم‌ پزشکی خریداری و بخشی از معوقات پرسنل این دانشگاه پرداخت شد.

استاندار گیلان گفت: درخواست‌های دیگری داشتیم مبنی بر ارسال کیت‌های تشخیصی آزمایشگاه‌ها و ملزومات محافظت شخصی و طبق گزارشی که دریافت کرده‌ام، این ملزومات ارسال شده و همین امشب به گیلان می‌رسد و از فردا تست‌های تشخیص کرونا در استان انجام می‌شود و نیازی برای ارسال به انستیتو پاستور تهران نیست.

وی همچنین به آغاز عملیات ضد عفونی کردن اماکن عمومی شهرهای گیلان از امشب اشاره و خاطرنشان کرد: انجام این کار در اماکن عمومی خصوصا جاهایی که مردم در تماس مستقیم هستند؛ یک دستورالعمل بین‌المللی و از پروتکل‌های سازمان بهداشت جهانی است.

وی تاکید کرد: این مهم تا رفع نگرانی از وجود ویروس در اماکن عمومی خصوصا نیمکت‌ها، صندلی‌ها و مکان‌هایی که مردم با آنجا در تماس مستقیم هستند، استمرار دارد.

زارع با تصریح اینکه به سبب شیوع ویروس کرونا تمام شهرستان‌ها برای ما دارای اهمیت و اولویت هستند، افزود: عملیات ضدعفونی کردن اماکن عمومی براساس برنامه ریزی، در همه شهرها انجام می‌شود.

استاندار گیلان با اشاره به تلاش مسئولان ملی و استانی برای جلوگیری از شیوع این ویروس گفت: به دنبال ایجاد شرایطی برای کاهش میزان آسیب پذیری مردم هستیم.

وی در پایان از زحمات و تلاش‌های کادر درمانی به ویژه پزشکان، پرستاران، دانشگاه علوم پزشکی، تامین اجتماعی، دیگر خدمت رسانان و نیز مردم به سبب همکاری مطلوب‌شان در مقابله با شیوع ویروس کرونا تقدیر کرد.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code