استان ها > آذربایجان شرقی

عضویت ۲۶۷ هزار دانش آموز در سازمان بسیج دانش آموزی آذربایجان شرقی

رئیس سازمان بسیج دانش آموزی آذربایجان شرقی با بیان این‌که ۲۶۷ هزار دانش آموز در سازمان بسیج دانش آموزی استان عضو هستند، گفت: حدود سه هزار واحد مقاومت در مناطق مختلف آموزش و پرورش استان مستقر و  ۵۰ حوزه با هدف تربیت دانش آموزان فعالیت می‌کنند.

به گزارش ورگ، وحید فرشباف در نشست خبری به مناسبت هفته ی بسیج دانش آموزی و ۱۳ آبان، با اشاره به هدف سازمان بسیج دانش آموزی استان در بدنه‌ی آموزش و پرورش، اظهار کرد: بعد از شروع جنگ تحمیلی و شهادت حسین فهمیده و فهمیده‌های آذربایجان مانند حسن جنگجو، حدود ۵۶۰ هزار دانش آموز به طور متوالی در جنگ با شور وشعور شرکت کردند.

وی با بیان این‌که تمامی دانش آموزان زمان جنگ، تربیت یافتگان حضرت امام بود، افزود:  امام خمینی در سال ۴۲ بعد از سخنرانی کوبنده در رابطه با کاپیتالاسیون فرمودند؛ 《سربازان من در گهواره‌ها هستند.》و همان سربازان بعد از جنگ تحمیلی نیز اقدامات موثری در راستای بازسازی کشور انجام دادند.

وی افزود: اکنون حدود پنج میلیون و ۴۰۰ هزار دانش آموز در  سازمان بسیج دانش آموزی کشور  فعالیت می‌کنند.

رئیس سازمان بسیج دانش آموزی آذربایجان شرقی با بیان این‌که هدف اصلی دشمن فاصله انداختن دانش آموزان با مسجد، مدرسه و خانه است، افزود:  دشمن می‌خواهد موبایل و ماهواره را در بین دانش آموزان، جایگزین مسجد و مدرسه کند.

وی با اشاره به اهداف سازمان بسیج دانش آموزی استان، گفت:  منزل، مدرسه و مسجد سه رکن اصلی تربیت بسیج دانش آموزان است و این عوامل جزو برنامه‌های اعتلای بسیج قرار گرفته است.

فرشباف با اشاره به آغاز طرح اعزام راهیان نور دانش آموزان از ۱۳ مهرماه، افزود: هرسال ۲۴ هزار دانش آموز به مناطق شمال غرب و مناطق جنوب کشور اعزام می‌شوند.

وی با اشاره به اجرای هجرت ۱۰ روزه و اردوهای جهادی در تابستان امسال، افزود: نزدیک به ۱۰ هزار دانش آموز در استان نسبت به مرمت و بازسازی مدارس مناطق مختلف در قالب اردوهای جهادی اعزام شدند که اجرای این طرح نیز بازخورد تربیتی زیادی داشت.

رئیس سازمان بسیج دانش آموزی آذربایجان شرقی با اشاره به اجرای طرح توانمندسازی علمی توسط بسیج دانش آموزی، گفت: امسال دانش آموزان آذربایجان شرقی در لیگ‌های بین المللی پایا  ۱۳ مدال  در زمینه‌های مختلف کسب کردند.

وی با اشاره به اجرای برنامه‌های مختلف بسیج دانش آموزی استان در هفته بسیج دانش آموز و ۱۳ آبان، افزود: امسال نیز دانش آموزان با حضور گسترده در راهپیمایی‌ها استقلال طلبی خود را نشان خواهند داد، امسال طی سال تحصیلی جهت حفظ ارزش‌ها و ترویج فرهنگ شهادت ۲۰۰ یادواره توسط دانش آموزان در استان برگزار می‌شود.

فرشباف اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را نیز جزو برنامه‌های اصلی بسیج دانش آموزی دانست و گفت: اجرای این سند یکی از خواسته‌های اصلی مقام معظم رهبری است.

وی با اشاره به برنامه‌های بسیج دانش آموزی در رابطه با رفع آسیب‌های اجتماعی به ویژه مشروبات الکلی، اعتیاد، خود زنی و خودکشی، گفت:
۴۶ برنامه از سوی سپاه ابلاغ شده تا در آموزش و پرورش اجرا شود که تعداد زیادی از این برنامه‌ها مربوط به نشست‌های تخصصی در زمینه‌ی آسیب‌های اجتماعی است.
 
وی ادامه داد: آذربایجان شرقی در رابطه با اعتیاد دانش آموزی دارای آخرین رتبه‌ی کشوری است.

وی با بیان این‌که ۷۵۰ هزار دانش آموز جامعه‌ی هدف بسیج دانش آموزی استان است، گفت: دانش آموزان علاقمند در سه ماه تابستان با شرکت در طرح هجرت و اردوی ۱۰ روزه، مدارس مناطق زیادی را پاک سازی، رنگ کاری و نقاشی می‌کنند.

وی با بیان این‌که امسال حدود ۵۰ گروه جهادی دانش آموزی به صورت خودجوش برای کمک در مناطق سیل‌زده‌ی کشور حضور یافتند، ادامه داد: طی سه ماه تابستان نزدیک به ۱۰ هزار دانش آموز در طرح هجرت و اردوهای جهادی شرکت کردند.

رئیس سازمان بسیج دانش آموزی آذربایجان شرقی یادآور شد: هشتم آبان ماه همزمان با سالروز شهادت شهید فهمیده همایش ۸۰۰ نفری فرماندهان واحدهای پیشگام برگزار شد، همچنین مرحله‌ی دوم راهیان نور  برای اعزام دانش آموزان برگزار می شود.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *