استان ها > آذربایجان غربی

طلاق در ماکو ۲۸ درصد افزایش یافت

ورگ/آذربایجان غربی معاون فرماندار ماکو از افزایش ۲۸.۳ درصدی طلاق در ماکو خبرداد.

رعنا قربانی شامگاه ۲۴ دی ماه در جلسه ثبت وقایع حیاتی که در محل فرمانداری ماکو ترتیب یافت، با اشاره به آمار ثبت احوال در خصوص میزان ازدواج و طلاق صورت گرفته درسال جاری گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۶۰۲ مورد ازدواج و ۱۳۶ مورد طلاق در دفاترشهرستان به ثبت رسیده است که متاسفانه در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته شاهد افزایش ۲۸.۳ درصدی طلاق و کاهش ۱.۴ درصدی ازدواج هستیم.

وی میزان افزایش طلاق و کاهش ازدواج در شهرستان ماکو را نیازمند بررسی و ارائه راهکار مناسب در کارگروه های تخصصی یاد کرد وافزود: تاثیر و جایگاه ثبت به موقع وقایع حیاتی (ولادت ، فوت ، طلاق و ازدواج) در برنامه ریزی های کلان کشور در حوزه های سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی بر هیچ کسی پوشیده نیست.

معاون فرماندار ماکو خاطر نشان کرد: میزان افزایش طلاق و کاهش ازدواج در شهرستان ماکو ، نیازمند بررسی و ارائه راهکار مناسب در کارگروه های تخصصی است ، تا بتوان با استفاده از ظرفیت های موجود به امر ازدواج آسان و کاهش طلاق در جامعه کمک کرد .

به گزارش ورگ، قربانی با تاکید بر ضرورت همکاری تمامی دستگاه های عضو با ثبت احوال افزود: آمار و نتایج صحیح حاصله می تواند در توسعه و پیشرفت رو به رشد شهرستان در تمامی حوزه ها تاثیرگذار باشد.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code