استان ها > گیلان

ضرورت پرداخت حق بیمه باغات مرکبات

ورگ/گیلان امام‌جمعه کومله به‌ضرورت پرداخت به‌موقع حق بیمه کشاورزان خسارت‌دیده ناشی از برف تاکید کرد و گفت: در بارش برف گذشته بسیاری از باغات مرکبات کشاورزان بخش کومله خسارت جدی دیده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین علیرضا محیطی در گفت‌وگو با ورگ، با تاکید بر توجه بیشتر مسئولان به کشاورزان اظهار کرد: در بارش برف گذشته بسیاری از باغات مرکبات کشاورزان بخش کومله خسارت جدی دیده است.

امام‌جمعه کومله با بیان اینکه مسئولین به بیمه کشاورزان توجه ویژه داشته باشند، گفت: رزق و روزی کشاورزان از باغات چای است درحالی‌که باغات چای در برف اخیر خسارت‌دیده که پرداخت حق بیمه باغات چای ضروری است.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا گفت: از همه مردم درخواست می‌کنم تا جهت جلوگیری از شیوع این ویروس منحوس جز در موارد ضروری از منازل خارج نشوند و به توصیه‌های بهداشتی توجه ویژه داشته باشند.

حجت‌الاسلام محیطی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور گفت: حدود دو هفته‌ای است که کرونا مهمان ناخوانده زندگی مردم ایران شده و در این مدت شاهد جهاد همگانی سلامت هستیم که این جهاد در واقع راه مقابله با کرونا هراسی است.

وی تاکید کرد: حفظ نفس از دیدگاه اسلام واجب بوده و همگان موظف هستند ضمن رعایت اصول سلامت و بهداشت از وجود خودشان مراقبت کنند اگر متولیان و کادر پزشکی کشور که اهل خبره هستند اموری را در این خصوص لازم بدانند و باید آن دستورات را اجرا کرد همان‌گونه که مقام معظم رهبری نیز در فرمایشاتشان به این نکته اشاره فرمودند.

محیطی بیان کرد: امیدواریم با توکل بر خداوند متعال و توسل به حضرات معصومین(ع) از این مرحله هم با سربلندی عبور کنیم، همان‌گونه که مقام معظم رهبری هم فرمودند در این روزها به‌خصوص در این ماه رجب ارتباط‌مان با درگاه الهی را بیشتر کرده و دعا کنیم این بلا از کشور ما دور شود.

امام جمعه کومله ضمن خدا قوت به پزشکان و پرستاران گفت: ویروس کرونا را شکست خواهیم داد و مردم اسیر شایعات و عملیات روانی رسانه‌ای استکبار نشوید.

وی با یادآوری حضور بازاریان در تمام برهه‌های حساس اجتماعی، سیاسی و اقتصادی، خاطرنشان کرد: بازاریان مردمان روزهای سخت و دشوار هستند و همانگونه که در تمام عرصه‌ها امتحان خود را پس دادند این بار نیز از این بحران با سربلندی بیرون خواهند آمد.

وی با تاکید بر اینکه اصناف همه اعضای یک پیکر هستند، تصریح کرد: شیوع این ویروس، بسیاری از بازاریان را به ویژه برخی از آنها که به لحاظ گردش مالی، مستاجر بودن، رکود و چک‌های متعدد با چالش‌های بسیاری رو به رو بودند در تنگنای بسیار سختی قرار داده است؛ لذا می‌طلبد بزرگان بازار که به نسبت از شرایط مالی بهتری برخور دارند، هوای اصناف ضعیف را داشته باشند و به واقع می‌توان گفت این شرایط بهترین فرصت برای تجلی معنای واقعی «الکاسب حبیب الله» است.

محیطی افزود: بزرگان بازار با پیگیری برای مهلت دادن به مستاجران واحدهای صنفی بازار بخصوص برخی از صنوف که آسیب بیشتری دیده‌اند، بدهکاران، اعمال تاخیر در وصول و پرداخت چک زمینه مناسب‌تری برای ادامه فعالیت آنها فراهم سازند تا بتوانیم این روزهای سخت را نیز پشت سر بگذاریم.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code