استان ها > گیلان

ضرورت ارتقای زیرساخت‌های درمانی متناسب با افزایش مهاجرت به گیلان

ورگ/گیلان فرماندار رشت از تشکیل کمیته‌ای جهت کارشناسی و معرفی زمین در راستای راه اندازی و احداث بیمارستان جامع در شهرستان رشت خبر داد و گفت: با توجه به اینکه هر ساله شاهد افزایش مهاجرت‌های فصلی و دائمی به گیلان هستیم، باید زیرساخت‌های لازم از جمله زیرساخت‌های درمانی متناسب با افزایش جمعیت، ارتقا یابد.

علی فتح‌اللهی در نشست هماهنگی و پیگیری جهت احداث و راه اندازی بیمارستان جامع استان گیلان که در دادگستری گیلان برگزار شد، با اشاره به عدم توازن میزان نرخ رشد جمعیتی کشور در دهه ۶۰ با میزان افزایش و توسعه ی زیرساخت‌های مورد نیاز، اظهار کرد: با توجه اینکه جمعیت کشور و به تبع آن جمعیت استان و شهرستان به سمت سالمندی در حال حرکت است، نیاز داریم با برنامه ریزی دقیق به دنیال تامین زیرساخت‌های بیمارستانی و پزشکی برای آینده باشیم.

وی با اشاره به جذاب بودن استان گیلان برای گردشگران و مهاجرین، افزود: با توجه به اینکه هر ساله شاهد افزایش مهاجرت‌های فصلی و دائمی به استان گیلان هستیم، باید زیرساخت‌های لازم از جمله زیرساخت‌های درمانی و پزشکی نیز متناسب با افزایش جمعیت، ارتقا یابد.

فرماندار شهرستان رشت گفت: در همین راستا در سال‌های اخیر چند بیمارستان خصوصی در سطح شهرستان راه اندازی شده است، اما با وجود این همچنان خلا وجود یک بیمارستان جامع و کامل در سطح شهرستان که خدمات درمانی در زمینه‌های مختلف را به صورت یک جا ارائه دهد، در سطح شهرستان احساس می‌شود.

وی با بیان اینکه استان گیلان استحقاق داشتن چنین بیمارستان جامع و کامل را دارد، ادامه داد: با توجه به نیاز موجود و پیگیری متخصصین پزشکی و اقدامات انجام شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی در این خصوص، باید شرایط و نیازمندی‌های مرتبط شناسایی و مشکلات و موانع مربوطه برطرف شوند تا با در نظر گرفتن ظرفیت‌های موجود برای ایجاد چنین مرکزی اقدام لازم صورت پذیرد.

مقام عالی دولت در مرکز استان تامین سلامت جامعه و ایجاد امنیت و آرامش فکری و روحی شهروندان را از بزرگ‌ترین دستاوردهای ساخت بیمارستان جامع خواند و افزود: ارائه زمین مناسب جهت احداث این بیمارستان نخستین مرحله انجام این پروژه است و در همین راستا کمیته‌ای تخصصی جهت انتخاب زمین مناسب بر مبنای ویژگی‌های دسترسی مناسب، مقوله‌های زیست محیطی و سایر استانداردهای کارشناسی شده، راه اندازی و در مدتی محدود موظف به معرفی آن خواهد بود.

فتح‌اللهی با اشاره به سیاست دولت در راستای اجرایی شدن پروژه‌های بزرگ و ماندگار دارای منافع عام در سطح کشور، خاطرنشان کرد: باید در این زمینه از ظرفیت دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور، استاندار، نمایندگان مجلس و پزشکان متخصصی که برای فراهم کردن بستر کار، اعلام آمادگی نموده‌اند، بهره ببریم.

فرماندار شهرستان رشت با تاکید بر لزوم هماهنگی و وحدت رویه میان تمام مسئولان در جهت رفع دغدغه‌های اصلی شهرستان، یادآور شد: رفع مشکل سایت زباله سراوان، احیای رودخانه‌های زرجوب و گوهر رود از دیگر برنامه‌های اولویت‌دار شهرستان محسوب می‌شود که در راستای ایجاد توسعه پایدار و تامین سلامت عمومی شهروندان در حال پیگیری است.

وی با تقدیر از همراهی و پشتیبانی دشتگاه قضائی در جهت پیشبرد این پروژه مهم، ابراز امیدواری کرد: با توجه به اهمیت راه اندازی این بیمارستان برای سلامت و جان افراد، با استفاده از همه ظرفیت‌های موجود بتوان نسبت به راه اندازی و احداث این بیمارستان بدون از دست دادن فرصت و زمان لازم، اقدام شود.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code