استان ها > گیلان

ضرورت آماده باش کامل مدیران در بحران برف پیش‌رو

ورگ/گیلان فرماندار رشت با بیان اینکه با توجه به گزارشات هواشناسی، برف پیش رو از شدت و ماندگاری بیشتری نسبت به دو بحران گذشته برف در سال‌جاری برخوردار است، گفت: تمامی اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان رشت باید در نقاط مختلف در دسترس باشند و با حضور میدانی خود اقدامات و تمهیدات لازم را جهت جلوگیری از وقوع خسارت به مردم به کار گیرند.

علی فتح‌اللهی در جلسه ستاد بحران شهرستان رشت که در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، با اشاره به لزوم ارائه خدمت صادقانه به مردم، اظهار کرد: یقینا هر اقدامی که در راستای خدمت صادقانه به مردم باشد از نگاه خداوند متعال به دور نخواهد ماند و جلب رضایت مردم برای همه ما توشه‌ای پربرکت در پی خواهد داشت.

فرماندار شهرستان‌ رشت ضمن تشکر از خدمات دستگاه‌ها در پی بحران‌های برف سال‌جاری، افزود: با توجه به گزارشات هواشناسی، برف پیش رو از شدت و ماندگاری بیشتری نسبت به دو بحران گذشته برف در سال‌جاری برخوردار است و همه دستگاه‌ها باید با بهره‌گیری از تجربیات گذشته و برنامه ریزی دقیق و منسجم پای کار باشند.

وی گفت: استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی بسیار برای ما مهم است و اگر در زمان بحران‌ها در کنار ما و مردم نباشند، هیچ کمکی به این عزیزان از ناحیه فرمانداری و بخشداری‌ها اتفاق نخواهد افتاد.

رئیس ستاد بحران شهرستان‌ رشت با اعلام آماده باش ۱۰۰ درصدی به مدیران دستگاه در زمان بحران برف، تاکید کرد: تمامی اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان رشت باید در نقاط مختلف در دسترس باشند و با حضور میدانی خود اقدامات و تمهیدات لازم را جهت جلوگیری از وقوع خسارت به مردم به کار گیرند.

وی با تاکید بر ضرورت هماهنگی لازم بین تمامی دستگاه‌ها افزود: هیچ مرزی بین محدوده شهری و روستایی وجود ندارد و بخشدران بایستی در این رابطه هماهنگی لازم را با شهرداران و دهیاری‌ها داشته باشند تا از همه ظرفیت‌ها برای هم‌افزایی بیشتر جهت مقابل با بحران برف استفاده شود.

فتح‌اللهی با اشاره به آمادگی ستاد بحران شهرستان رشت، بیان کرد: تمام تلاش ما این است تا شرایط خدمت‌رسانی مطلوب به مردم شهرستان رشت فراهم شود در این راستا تحت هر شرایطی باید آمادگی لازم را داشته باشیم.

فرماندار شهرستان رشت با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های سپاه و بسیج در جهت مقابل با بحران برف، افزود: بخش عمده برف پیش رو در طول روز است باید هماهنگی لازم در این خصوص صورت پذیرد تا دچار بحران ترافیک در سطح شهر نشویم.

وی با بیان اینکه لایروبی انهار با توجه به احتمال بارش باران و سیلابی شدن باید مورد توجه جدی قرار گیرد، افزود: در تامین کالاهای اساسی، ارزاق عمومی و نان و سوخت نباید دچار مشکل شویم و بایستی با تمام توان خود دغدغه مردم در این خصوص را رفع کنیم.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *