استان ها > مرکزی

صدور مجوز ۱۲ هزار متر تجاری‌سازی در فضاهای آموزش‌وپرورش استان مرکزی

ورگ/مرکزی استاندار مرکزی گفت: در شورای آموزش و پرورش استان صدور مجوز ۱۲ هزار متر تجاری سازی در فضاهای آموزش و پرورش به عنوان یک اقدام خوب در کشور انجام شد که می‌تواند یک منبع درآمد برای آموزش و پرورش تلقی شود.

سید علی آقازاده در شورای آموزش و پرورش استان مرکزی اظهار کرد: فعالیت اعضای شورا در این مدت گذشته از سال خوب بوده به طوریکه بیش از ۸۰ درصد مصوبات ۶ ماهه ابتدای سال تاکنون محقق شده که نشان از عزم جدی تمام اعضای شورا برای انجام امور دارد، ۵ درصد از مصوبات نیز در حال انجام و ۵ درصد مربوط به مسائل مالی و در حال بررسی است.

وی در خصوص پروژه مهر افزود: در رابطه با این پروژه باید ارزیابی از سطح شهرستان‌ها صورت گیرد، در کلانشهر اراک شهرداری و وشورای شهر در این زمینه پای کار هستند و امیدواریم توجه ویژه‌تری از سوی شهرداری نسبت به برخی موارد مهم ایجاد شود.

استاندار مرکزی تصریح کرد: راه اندازی شهرک ترافیک توسط شهردرای‌ها در شهرهای استان باید به عنوان یک مصوبه شاخص پیگیری شود چراکه می‌تواند اثرات خوبی در ارتقای فرهنگ ترافیکی و کاهش تلفات و خسارات آینده داشته باشد.

آقازاده بیان کرد: در شورای آموزش و پرورش استان صدور مجوز ۱۲هزار متر تجاری سازی در فضاهای آموزش و پرورش به عنوان یک اقدام خوب در کشور انجام شد که این موضوع می‌تواند به عنوان یک منبع درآمد برای آموزش و پرورش تلقی شود.

وی در خصوص واگذاری سالن ورزشی ۲۲ بهمن اراک به آموزش و پرورش گفت: این سالن ظرف سه ماه آینده به آموزش و پرورش تحویل داده می‌شود و امیدواریم که در سال ۹۹ تخریب و به یک سالن خوب و مجهز و مدرن توسط خیرین تبدیل شود.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: همچنین امیدواریم با افزایش ردیف‌های عمرانی آموزش و پرورش در استان شاهد یک جهش خیلی خوب در افزایش فضای آموزش و پرورش به صورت سرانه دانش آموزی باشیم.

به گزارش ورگ، نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: نگاه سازمان برنامه‌ریزی در کشور باید به آموزش و پرورش تغییر کند چراکه اگر آموزش و پرروش به جایگاه واقعی خود نرسد آثار آن در بخش‌های اقتصادی و اجتماعی نمایان خواهد شد.

سیدمهدی مقدسی بیان کرد: اخیرا وزارت آموزش و پرورش پیشنهاداتی برای کمک به دولت ارائه داد که در مجلس نیز به تصویب رسید، اما این موارد کافی نیست و نیاز است در برنامه‌های بعدی نگاه کل سازمان برنامه و بودجه به آموزش و پرروش تغییر یابد تا بتوان اعتبارات بهتری را به استان‌ها تخصیص داد.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code