استان ها > قم

صدور مجوز فعالیت برای ۲۸۰ ایستگاه صلواتی در قم

معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهرداری قم از صدور مجوز فعالیت برای ۲۸۰ ایستگاه صلواتی در ایام محرم و صفر خبر داد.

به گزارش ورگ، امیر سامع، شامگاه دوشنبه ۸مهر در یکصد و سیزدهمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم در ساختمان شهید باکری عنوان کرد: در ایام محرم، هشت ستاد شهرداری در نقاط مختلف شهر و حرم حضرت معصومه(س) و مسجد جمکران در جهت ارائه خدمات پیش‌بینی شد.

معاون شهردار قم افزود: هماهنگی مسیر حرکت دسته‌جات، برپایی نماز ظهر عاشورا، ساماندهی ایستگاه‌های صلواتی و ایجاد پارکینگ ویژه موتورسیکلت‌ها از جمله اقدامات در حوزه مدیریت شهری در دهه اول محرم بود.

وی اظهار کرد: امسال مجوز فعالیت برای ۲۸۰ ایستگاه صلواتی در قم در ایام محرم و صفر صادر شد، در حالی که سال گذشته ۲۳۰ مجوز در جهت برپایی ایستگاه‌های صلواتی در قم صادر شده بود.

سامع بیان کرد: پرداخت یارانه در جهت خرید ظروف یکبار مصرف گیاهی به میزان ۵۰ درصد یکی از اقدامات شهرداری در این ایام بود که مورد استقبال هیات‌های مذهبی قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: در سال جاری ۱۵۰۰پرسنل شهرداری با ۳۰۰ دستگاه خدماتی در دهه اول محرم به عزاداران حسینی خدمت‌رسانی کردند.

معاون شهردار قم گفت: همچنین در سیاه پوش کردن فضای شهری نسبت به سال گذشته ۵۷درصد، فضاسازی‌ها افزایش یافت، ضمن اینکه آتش‌نشانی بازدیدهای مستمری از ایستگاه‌های صلواتی در سطح شهر داشت که در این باره بیش از ۱۸۳ مسجد، حسینیه و تکیه مورد بازدید قرار گرفت.

وی افزود: راه‌اندازی نمایشگاه عطر تربت یکی از اقدامات مهم با همکاری سازمان فرهنگی شهرداری و شورای عالی هیئت‌های مذهبی در جهت تامین نیازهای ایستگاه‌های صلواتی و هیات‌های مذهبی بود.

سامع در رابطه با تجهیز ناوگان سازمان آتش‌نشانی اظهار کرد: خرید خودروی آتش نشانی با نردبان مرتفع ۴۰ متری از ۲ سال گذشته در دستور کار قرار گرفته بود که نردبان از بهترین شرکت‌های تولیدکننده دنیا خریداری‌شده است و فردا به سازمان آتش‌نشانی واگذار می‌شود.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *