استان ها > گیلان

صدور مجوزهای غیرمنطقی در صنایع چوب گیلان

رئیس سازمان، صنعت، معدن و تجارت استان گیلان گفت: صدور مجوزهای غیرمنطقی و بدون مطالعه در بخش پالت‌سازی و صنایع چوب استان، مشکلاتی ایجاد کرده است.

به گزارش ورگ، دلق پوش در بازدید از بازدید از واحدهای صنعتی تالش گفت: صدور مجوزهای غیرمنطقی و بدون مطالعه در بخش پالت‌سازی و صنایع چوب استان، مشکلاتی ایجاد کرده و اجازه صدور مجوز جدید برای صنایع چوب و پالت سازی را نمی‌دهیم.

وی افزود: برای هر صنعتی باید تدبیری اتخاذ شود و مدیران این حوزه باید تصمیم ساز باشند، نه اینکه فقط مجوز صادر کنند.

دلق پوش ادامه داد: از استاندار گیلان درخواست کرده‌ایم برای بقا و ادامه فعالیت کارخانجات وابسته به چوب و صنایع سلولزی از خروج چوب از استان ممانعت شود. تسهیل واردات چوب و کاهش عوارض واردات آن، از راه‌های رفع مشکل کمبود مواد اولیه پالت سازان و تولید کنندگان صنایع چوبی است.

وی از بررسی مشکلات سرمایه گذاران در تالش خبر داد و خاطرنشان کرد: بر اساس اطلاعات موجود ۷۰ پالت ساز فعال در تالش فعالیت می‌کنند و در سال ۱۳۹۵ یکی از بزرگترین کارخانه‌های خودکار پالت سازی کشور در این شهرستان راه اندازی شده و شرکت چوب اسالم تالش نیز از واحدهای مشهور این شهرستان است.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در بخش‌های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code