استان ها > همدان

صادرات 20 هزار واحد پلاسما به اروپا

مدیر عامل انتقال خون استان همدان گفت: سال گذشته ۲۰ هزار واحد پلاسما از استان همدان به کشورهای اروپایی صادر شده است.

افشین محمدی در گفت‌و گو با ورگ، اظهارکرد: پلاسما از فرآورده‌های خونی با مدت نگهداری طولانی است که باتوجه به استفاده‌های فراوان از این فرآورده در مصارف دارویی، صادرات زیادی در این باره انجام می‌پذیرد.

وی با بیان این‌که در سال گذشته 6000 واحد خونی به تهران به عنوان استان پرمصرف، ارسال شده است، افزود: برخلاف پلاسما، پلاکت با عمر کوتاه ۳ تا ۵ روزه است که مدت کمی می‌توان این فرآورده را نگهداری کرد.

مدیرعامل انتقال خون استان همدان تأکید کرد: باتوجه به در پیش بودن ایام سوگواری سید و سالار شهیدان، از افرادی که نذر اهدای خون دارند، تقاضا داریم که زمان ادای این فریضه را به روزهای تاسوعا و عاشورا موکول نکرده و تا اربعین نذر خود را ادا کنند.

وی تصریح کرد: باتوجه به کوتاه بودن زمان نگهداری پلاکت، شهروندان می‌توانند از اول محرم به اهدای خون بپردازند.

محمدی نذر اهدای خون را بسیار ارزشمند و مفید اعلام و عنوان کرد: اکیپ‌های سازمان خون در روزهای تاسوعا و عاشورا در شهرستان‌ها به خصوص در کبودرآهنگ، فامنین و دمق برقرار است و شهروندان می‌توانند با مراجعه به این اکیپ ها نذر خود را ادا کنند.

وی ادامه داد: فردا مدیر عامل اهدای خون کشور در مرکز استان حاضر و بازدید و نشست تخصصی از بیمارستان‌ها و مرکز اهدای خون استان همدان را با رئیس علوم پزشکی خواهد داشت.  

 

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *