استان ها > گیلان

صادرات گیلان روزگار خوشی ندارد/واردات چند برابر صادرات است

ورگ/گیلان نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: واردات گیلان چند برابر صادرات استان است و مجموع صادرات گیلان در سال ۹۸ نشان می دهد صادرات ما روز خوشی ندارد.

آیت الله رسول فلاحتی امروز در دیدار مدیرکل و معاونان تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و جمعی از تعاونگران گیلان با تبریک هفته تعاون و تسلیت ایام سوگواری سالار شهیدان امام حسین(ع) اظهار کرد: تعاون ریشه در تاریخ داد، پس از پیروزی انقلاب اسلامی، کشور در بخش تعاون توسعه همه جانبه داشته است.

وی به وجود فعالیت های تعاونی به طور عملی در زندگی اهل بیت(ع) اشاره کرد و افزود: قرآن می فرماید که در کارهای خوب همدیگر را کمک کنید.

آیت الله فلاحتی به آشنایی مردم نسبت به تعاونی ها از دیرباز اشاره کرد و گفت: آشنایی بیشتر مردم به ویژه روستائیان با گستره تعاون حائز اهمیت است.

وی با تاکید بر اینکه اشتغالزایی در وزارت تعاون باید اولویت نخست باشد، بیان کرد: هدف نخست در هر برنامه ریزی باید ایجاد اشتغال باشد و در این راستا اولویت ها را در نظر داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در گیلان، استفاده از تجربه تعاونی داران و مدیران تعاونی ها را بسیار اثرگذار عنوان کرد و یادآور شد: استفاده از تجارب کهن تعاونی داران و مدیران تعاونی تاثیرگذار است.

آیت الله فلاحتی با اشاره به دیدگاه های متفاوت نسبت به بنگاه های بزرگ و کوچک تولیدی در دنیا، خاطرنشان کرد: پرتی ها و ضعف هایی که در بنگاه های کوچک به وجود می آید کمتر است ضمن اینکه بنگاه های کوچک ریزش کمتری دارند.

وی، وجود اتاق داوری بین تعاونگران را بسیار مهم دانست و گفت: برای ایجاد اشتغال دنبال جوانان بروید و تسهیل کننده اشتغال این قشر جامعه به ویژه در بخش تعاون باشید.

امام جمعه رشت با تاکید بر حمایت از تولیدکنندگان و تعاونگران، بیان کرد: نظارت بر فعالیت تعاونی ها بسیار مهم است زیرا نظارت موجب کاهش مشکلات می شود.

آیت الله فلاحتی، خواستار توجه به جامعه هدف و تسهیل در امور تعاونگران توسط مسئولان شد و افزود: مدیر خوب، مدیری است که بتواند جلوی ریزش جامعه هدف خود را بگیرد.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه تعاونی ها رکن هستند، تصریح کرد: نگذارید تعاونی ها در پیچ و خم اداری بمانند.

وی بر تقویت صادرات به ویژه توسط تعاونی ها تاکید کرد و یادآور شد: واردات گیلان چند برابر صادرات استان است و مجموع صادرات گیلان در سال ۹۸ نشان می دهد صادرات ما روز خوشی ندارد.

تشکیل ۱۱۲ تعاونی جدید در گیلان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان نیز در دیدار مذکور از تشکیل ۱۱۲ شرکت تعاونی جدید از هفته تعاون سال گذشته تا هفته تعاون سال جاری در استان خبر داد و گفت: تعداد ۵۹۱۲ فرصت شغلی جدید در این تعاونی ها ایجاد شده است.

عباس علیزاده، رویکرد اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان را تشکیل تعاونی های بزرگ و مشارکت مردم در امور اقتصادی ذکر کرد و افزود: تاکنون شرکت تعاونی توسعه عمران در هشت شهرستان گیلان تشکیل شده و بنا داریم تا پایان دولت کنونی در تمام ۱۶ شهرستان شرکت های تعاونی توسعه عمران تشکیل شود.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code