استان ها > اردبیل

شهرک فناوری در 100 هکتار راه‌اندازی می‌شود

ورگ/اردبیل استاندار اردبیل گفت: با تامین زمین در منطقه آبی‌بیگلو و تدارک زیرساخت‌های مورد نیاز شهرک فناوری در 100 هکتار اراضی منطقه عملیاتی و اجرایی خواهد شد.

اکبر بهنامجو سوم خرداد در نشست با فناوران و کارآفرینان پارک علم و فناوری اردبیل اظهار کرد: راه و شهرسازی استان مکلف شد تا واگذاری این اراضی را با اخذ مجوزهای ملی انجام دهد تا در ماه‌های آینده با تامین اعتبار اولیه احداث این شهرک و تدارک زیرساخت‌های آن آغاز شود.

وی خاطرنشان کرد: برای احداث شهرک نوآوری و فناوری در این استان به یک سایت 100 هکتاری نیاز داریم که قرار شد زمین مورد نیاز از طریق راه و شهرسازی و در مسیر آبی‌بیگلو تامین شده تا سالجاری با همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری احداث این شهرک را به عنوان یک کار ماندگار آغاز کنیم.

بهنامجو بیان کرد: کارهای خوبی در دو سه ماه اخیر و به دنبال شیوع کرونا در پارک و به همت جوانان خلاق شروع شده که نمونه آن تلاش برای راه‌اندازی مرکز نوآوری انییشمن و بازی‌های رایانه‌ای است که مجوز آن نیز دریافت شده است.

وی افزود: جوانان خلاق نسبت به دوبله آثار سینمایی به زبان آذری اقدام کرده و در اکران این آثار قرار است با رایزنی‌هایی که با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواهیم داشت یکی از سینماهای استان به پخش این آثار دوبله شده اختصاص یابد تا خانواده‌های اردبیلی از این آثار استفاده کنند.

استاندار اردبیل تصریح کرد: به همت همین جوانان دستگاه تب‌سنج لیزری به مرحله تجاری‌سازی رسیده و قرار شد با تامین مکان مورد نیاز تولید انبوه این محصول را با هدف صادرات به سایر استان‌ها و حتی خارج از کشور انجام دهیم.

بهنامجو گفت: در روزهایی که مردم ما درگیر کرونا بودند جوانان توانمند این استان بیش از 28 ایده نوآورانه را با اقدامی جهادی به مرحله اجرا و عمل رساندند که از این جمله می‌توان تولید ربات حکیم، ژل ضدعفونی کننده، شیلد محافظ صورت و … را نام برد.

وی با قدردانی از تولید دستگاه ضدعفونی کننده خودپردازها برای اولین بار در کشور به همت جوانان خلاق این خطه اظهار کرد: اخیرا سامانه تشخیص بیماری ریوی نیز که بیماران کرونا را از بیماران ذات‌الریه و یا سرطان‌های حاد در این زمینه جداسازی می‌کند، ساخته شده که با بهره‌برداری در بیمارستان امام فاز تولید انبوه آن را شاهد خواهیم بود.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code