استان ها > هرمزگان

شهردار: میدان میوه و تره‌بار بندرعباس تا پایان سال آماده بهره‌برداری شود

شهردار بندرعباس از پیشرفت ۹۵ درصدی ساخت بزرگ‌ترین میدان میوه و تره‌بار جنوب کشور در بندرعباس خبرداد.

به گزارش ورگ، عباس امینی زاده صبح امروز در حاشیه بازدید از روند ساخت میدان میوه و تره‌بار بندرعباس، گفت: این میدان با ۲۴ هکتار مساحت در شرق شهر بندرعباس و در نزدیکی میدان میوه و تره‌بار فعلی قرار دارد.

وی با بیان اینکه تلاش می‌شود این میدان تا دهه مبارک فجر و یا تا پایان امسال آماده بهره‌برداری شود، تصریح کرد: میدان جدید ۹۲ غرفه دارد و با سرمایه‌گذاری ۴۰۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی ساخته‌شده است.

شهردار بندرعباس با اشاره به اینکه با راه‌اندازی میدان جدید میوه و تره‌بار حداقل برای ۵۰۰ نفر شغل ایجاد می‌شود، خاطرنشان کرد: در این میدان، محلی برای عمده و خرده‌فروشی میوه، خدمات بانکی، حمل‌ونقلی و تعمیرگاهی در نظر گرفته‌شده است.

همچنین معاون فنی و عمرانی شهرداری بندرعباس نیز هدف از ساخت این میدان را ساماندهی خرده‌فروشان میوه، برطرف کردن مشکلات غرفه داران میدان فعلی میوه و تره‌بار و جلوگیری از ایجاد ترافیک در محدوده میدان دفاع مقدس عنوان کرد.

عبدالرضا بهادر اضافه کرد: ساخت سردخانه میوه برای هر غرفه دار از ویژگی‌های میدان جدید میوه و تره‌بار است که از مانع از خرابی میوه‌ها به هنگام نگهداری می‌شود.

وی از دیگر خصوصیات بزرگ‌ترین میدان میوه و تره‌بار جنوب کشور را ایجاد ۱۶ دفتر حمل‌ونقل و ۱۷۰ متر سایبان برای هر غرفه اعلام کرد.

به گزارش ورگ، میدان جدید میوه و تره‌بار به فاصله دو کیلومتری از میدان دفاع مقدس و در ابتدای جاده بندرعباس-میناب قرار دارد.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code