استان ها > بوشهر

شهردار خارگ: تردد دریایی از مشکلات دیرینه مردم خارگ است

شهردار خارگ در نشست با مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران گفت: تعامل خوبی میان مجموعه شهرداری و پایانه نفتی ایران وجود دارد و افزایش این تعامل بر مبنای توسعه و ارتقا خدمات در حوزه شهری از برنامه‌ریزی‌های ما در سال جاری می‌باشد.

به گزارش ورگ، عبدالحمید صفایی افزود: شهرداری خارگ آمادگی دارد تا به عنوان یک بازوی اجرایی و عملیاتی در کنار پایانه‌های نفتی ایران برای انجام فعالیت‌ها و پروژه‌های عمرانی اقدام نماید.

وی تاکید کرد: یکی از مشکلات اهالی شریف خارگ بحث تردد دریایی می‌باشد که امیدواریم با تدبیر و همکاری شرکت پایانه‌های نفتی ایران این موانع رفع شود.

شهرداری خارگ از آمادگی کامل برای راه اندازی سازمان حمل و نقل دریایی برخوردار است

شهردار خارگ با اشاره به برنامه‌های عمرانی سال ۹۸، خاطرنشان کرد: سه پروژه مهم و زیرساختی در دستور کار داریم، در حوزه پشتیبانی ارزاق با عنوان انبار آذوقه، در حوزه نشاط اجتماعی پارک بزرگ گردشگری خارگ و در حوزه ایمنی نیز پروژه آتش نشانی خارگ که بعد از ۵۰ سال اجرایی خواهد شد.

صفایی عنوان کرد: شهرداری خارگ از آمادگی کامل برای راه اندازی سازمان حمل و نقل دریایی در راستای تحقق یکی از خواسته‌های به حق اهالی شریف خارگ برخوردار است.

وی با تاکید بر ضرورت هم افزایی در راستای فراهم ساختن بستر توسعه بیش از پیش جزیره خارگ گفت: این شهرداری همچنین آمادگی کامل همکاری با مجموعه نفت در زمینه امورات اجرای پروژه‌های عمرانی، رفاهی و فضای سبز را دارد.

استقرار آبفا در جزیره خارگ از خواسته‌های به حق اهالی این جزیره می‌باشد

رئیس شورای اسلامی شهر خارگ اظهار داشت: تردد دریایی یکی از مشکلات اصلی جزیره خارگ می‌باشد که امیدواریم با تدبیر شرکت پایانه‌های نفتی ایران این مشکل که پیشینه‌ای دیرینه دارد برطرف گردد.

مهدی بخشی ضمن تشکر از خدمات ارائه شده توسط شرکت پایانه‌های نفتی ایران در جزیره خارگ افزود: استقرار آبفا در جزیره خارگ یکی از خواسته‌های به حق اهالی شریف جزیره خارگ می‌باشد و تاکنون مکاتبات فراوانی در این زمینه صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: خدمات وزارت نفت و شرکت پایانه‌های نفتی ایران در حوزه آب رسانی شایسته و قابل تقدیر است.

رئیس شورای اسلامی شهر خارگ بیان کرد: گازرسانی به منطقه شهری یک آینده نگری برای محدوده شهری جزیره می‌باشد که امیدواریم بخش شهری این جزیره به گاز متصل شود و زیرساخت‌های خوبی در این زمینه ایجاد شده است.

شرکت پایانه‌های نفتی ایران از مسئولیت‌های اجتماعی خود غافل نبوده است

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران بیان داشت: در کنار تلاش‌های مجدانه‌ای که برای دستیابی وزارت نفت به اهداف موردنظر در حوزه‌های عملیاتی و فنی در پایانه‌های نفتی ایران دارد، نگاهی ویژه به توسعه محیط پیرامونی و افزایش تعاملات اجتماعی داشته است.

دکتر عباس اسدروز افزود: در سال‌های اخیر بارها شاهد تعریف، تدوین و اجرای طرح‌های توسعه‌ای در محیط پیرامونی در پایانه‌های نفتی ایران به ویژه پایانه نفتی خارگ بوده‌ایم.

وی ضمن ابراز امیدواری نسبت به تداوم خدمات در حوزه مدیریت شهری جزیره خارگ تصریح کرد: شرکت پایانه‌های نفتی ایران یک شرکت مأموریت گرا است که در راستای اهداف وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران در پایانه‌های نفتی ایران در حال فعالیت می‌باشد، با این حال از مسئولیت‌های اجتماعی خود نیز غافل نبوده و اقدامات فراوانی در حوزه‌های زیر ساختی و در جهت رفاه حال اهالی شریف جزیره خارگ به انجام رسانده است.

گفتنی است جزیره خارگ که گاهی خارک نوشته می‌شود، جزیره‌ای مسکونی، متعلق به ایران و دارای اهمیت اقتصادی است که در ۳۸ کیلومتری ساحل بندر گناوه در خلیج فارس قرار دارد و از توابع استان بوشهر به شمار می‌آید. همچنین “خارگ” شهر مسکونی آن، مرکز بخش خارگ می‌باشد.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code