فرهنگی و هنری > فرهنگ حماسه

شناسایی ۳۴۰ زن رزمنده در گیلان

مسئول امور زنان بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس گیلان از برگزاری ویژه‌برنامه «آیه‌های ایثار» در رشت خبر دا.

سمیه اقدامی در گفت‌وگو با ورگ با اشاره به نقش و جایگاه بانوان ایثارگر گیلان در دوران دفاع‌ مقدس، بیان کرد: زنان گیلانی در طول هشت‌ سال دفاع مقدس دوشادوش مردان در جبهه‌ها و ستادهای پشتیبانی حضوری پررنگ و تاثیرگذار داشتند.

وی با بیان اینکه استان گیلان هشت‌هزار شهید، ۲۲ هزار جانباز، دو هزار و ۹۶۰ آزاده، ۳۳ زن شهیده و ۳۴۰ زن رزمنده دارد، افزود: تمامی شهدا، رزمندگان و آزادگان در طول هشت‌سال دفاع مقدس از نعمت مادر، خواهر و همسر بهره‌مند بودند که هر کدام از این افراد به نوبه خود راویان و از یادگاران آن ایام هستند.

وی گفت: بعد از گذشت ۳۹ سال از سالروز بزرگداشت هفته دفاع مقدس تمامی دستگاه‌های استان می‌بایست با برگزاری برنامه‌های شاخص و تجلیل از این اسوه‌های صبر و مقاومت قدر و جایگاه مادران و همسران شهدا و زنان رزمنده استان را دانسته و از آنها تجلیل و قدردانی کنند.

اقدامی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی نماد عشق، ایثار و حماسه است، گفت: در این راستا ستاد بزرگداشت سی‌ونهمین سالروز بزرگداشت هفته دفاع مقدس تشکیل شده که کمیته بانوان یکی از کمیته‌های ویژه در این حوزه به شمار می‌آید. ویژه‌برنامه «آیه‌های ایثار» در روز چهارشنبه، ۳ مهرماه در سالن شهید انصاری مجتمع خاتم‌الانبیاء(ص) رشت برگزار خواهد شد.  در این همایش استانی که با حضور خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران و خانواده‌های ستاد کل نیروهای مسلح استان برگزار می‌شود سیده نسا هاشمیان، همسر سردار شهید محمد اصغری‌خواه و نویسنده برتر دفاع مقدس به سخنرانی و خاطره‌گویی خواهد پرداخت.

اقدامی همچنین از نشست نویسندگان زن استان گیلان با «معصومه رامهرمزی» در گیلان خبر داد و خاطرنشان کرد: همزمان با روز سه‌شنبه، ۲ مهرماه در دبیرستان شاهد دخترانه رشت جمعی از اصحاب قلم زن استان و دانش‌آموزان با این زن امدادگر و نویسنده برتر کشور در حوزه زنان دفاع مقدس نشست و گفتگو خواهند داشت.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code