استان ها > گیلان

ششمین آزمون مکاتبه ای غیرحضوری دهیاران در گیلان برگزار شد

ورگ/گیلان مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان گفت: ششمین آزمون مکاتبه ای غیر حضوری دهیاران امروز به صورت همزمان در چهار شهرستان رشت، لنگرود، رودسر و تالش برگزار شد.

یاور پیرعلایی در حاشیه آمون مکاتبه ای غیرحضوری دهیاران در گفت وگو با ورگ، اظهار کرد: ششمین آزمون مکاتبه ای غیرحضوری دهیاران گیلان به همت سازمان شهرداری ها و دهیاری های استانداری و با همکاری سازمان جهاددانشگاهی گیلان صبح امروز در استان برگزار شد.

وی با بیان اینکه ششمین آزمون مکاتبه ای غیر حضوری دهیاران امروز به صورت همزمان در چهار شهرستان رشت، لنگرود، رودسر و تالش برگزار شد، تصریح کرد: در این آزمون ۱۸۳۲ دهیار شرکت کردند.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان، قوانین و مقررات دهیاری ها، اقتصاد روستایی، گردشگری روستایی، قوانین و مقررات مالی دهیاری ها، اصول و مبانی بهداشت روستایی، ضوابط و مقررات فنی و عمرانی و مدیریت بحران روستایی را از عناوین و بخش های این آزمون بیان کرد.

پیرعلایی اذعان کرد: نفرات اول تا دهم این آزمون به المپیاد کشوری علمی دهیاران اعزام می‌شوند.

وی با اشاره به برگزاری ۱۳ دوره تخصصی ویژه دهیاران در هفت منطقه استان طی یکسال گذشته، گفت: دوره های تخصصی با موضوعات فنی، مالی، عمرانی و پسماند ویژه دهیاران برگزار شد.

پیرعلایی ارتقا توان علمی و مهارت فنی دهیاران را از اهداف برپایی این آزمون دانست و ادامه داد: دهیاران با شرکت در دوره‌های آموزشی و آزمون‌ها در حوزه مدیریت روستایی توانمند می‌شوند.

وی تصریح کرد: با توجه به تاکید استاندار گیلان در خصوص جلوگیری از تخلفات ساخت و ساز و تغییر اراضی زراعی و باغی آموزش های لازم و جدیدترین قوانین و مقررات و دستورالعمل های وزارت کشور و سازمان شهرداری و دهیاری ها ارائه می شود.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان با بیان اینکه دوره های آموزشی دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاها به همت معاونت آموزشی سازمان جهاددانشگاهی گیلان و با کیفیت بسیار عالی برگزار شد، خاطرنشان کرد: با توجه به فراهم بودن فضا از سوی سازمان جهاددانشگاهی گیلان خوشبختانه محدودیت نفر در برگزاری دوره های تخصصی و آزمون در استان نداشتیم.

وی با اشاره به اینکه گیلان ۲۵۶۷ روستا و ۱۸۳۲ دهیار دارد یادآور شد: مدارک لازم جهت اخذ ۴۳ دهیاری جدید به وزارت کشور ارسال شده است.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code