استان ها > بوشهر

سپاه استان بوشهر معین شهرستان سیل زده باوی خوزستان شد

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر گفت: بر اساس دستور فرمانده کل سپاه، سپاه این استان به عنوان معین شهرستان ۱۰۰ هزار نفری سیل زده باوی خوزستان شد.

به گزارش ورگ، سردار علی رزمجو تاکید کرد: بر اساس هماهنگی های به عمل آمده مناطق سیل زده بین سپاه های استانی کشور تقسیم شده است و شهرستان باوی خوزستان که در معرض خطر سیل قرار دارد به استان بوشهر واگذار شده است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر پنج روستای این شهرستان به زیر آب رفته و ۲۲ روستای دیگر نیز در معرض سیل قرار دارند.

فرمانده سپاه امام صادق (ع) بوشهر عنوان کرد: مردم سخت کوش شهرستان باوی با گونی های سنگری اقدام به احداث سیل بند کرده و دسترسی زمینی و هوایی برای برخی روستاها وجود ندارد لذا باید با قایق به آنها خدمات رسانی شود.

سردار رزمجو اظهار داشت: در همین راستا احداث آشپزخانه و نانوایی صحرایی برای تامین غذا و نان گرم برای مردم از جمله برنامه های قرارگاه پشتیبانی استان بوشهر برای شهرستان باوی است.

وی تصریح کرد: با تامین امکاناتی از جمله لودر، بولدوزر، کامیون و دیگر ماشین آلات مورد نیاز، سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر اقدام به ساخت سیل ‌بند در شهرها و روستاهای شهرستان باوی می کند.

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر یادآور شد: بر اساس مجوز فرمانده سپاه قدس موکب های استان بوشهر برای خدمات رسانی به سیل زدگان در حال اعزام هستند.

سردار رزمجو ابراز داشت: تامین گونی سنگری، پلاستیک، مواد غذایی، وسایل گرم کننده مانند چراغ والور، پتو و سایر اقلام از جمله نیازهای مردم سیل زده می باشد.

وی ادامه داد: تا زمانی که شرایط این منطقه به نقطه مطلوب برسد و مردم به خانه‌های خود برگردند سپاه با تمام ظرفیت ها در کنار مردم سیل زده خواهد بود.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code