علمی و دانشگاهی > آموزش

سرمایه گذاری در آموزش مهارت بهترین کار خیر است

رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور گفت: سرمایه گذاری در آموزش مهارت به جوانان از بهترین کارهای خیر است.

به گزارش ورگ، ابراهیم صالحی عمران، امروز در مراسم افتتاحیه مجمع خیرین دانشگاه فنی و حرفه ای گیلان، گفت: در شکل گیری هر سیستم آموزشی دو طرف عرضه و تقاضا بسیار مهم است.

وی افزود: بخش تقاضا به دانش آموختگان و خانواده ها بر می گردد که خوشبختانه در سالهای اخیر آموزش های فنی و مهارتی در این بخش از طرفداران بسیار برخوردار شده است.

صالحی عمران با بیان اینکه توسعه آموزش های مهارتی و حرفه ای منجر به توسعه در کشورهای پیشرفته شده است، تصریح کرد: توسعه آموزش های مهارتی و حرفه ای منجر به ارتقای امنیت در کشور نیز می شود زیرا هرگاه سطح درآمد افراد کاهش پیدا کند، از لحاظ امنیتی کشورها نیز در خطر می افتند و پرواضح است که آموزش مهارتی منجر به توانمندسازی درآمدی افراد می شود.

وی تصریح کرد: امروز دیگر مدرک گرایی در جهان چندان دنبال نمی شود و اکثر جوانان به این آگاهی دست یافته اند که باید به سمت آموزشهای مهارتی بروند و حمایت از این جوانان می تواند بهترین کار خیر باشد.

 رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور، گفت: در بخش عرضه نیز در سیستم های آموزشی انتظار می رود که کیفی سازی متناسب با نیازهای جامعه صورت بگیرد که تحقق این امر نیازمند اینست که ذینفعان بیشتری درگیر این آموزش ها شوند و مجمع خیرین آموزش فنی و حرفه ای از شرکهای مهم این سیستم آموزشی هستند.

وی افزود: هر چقدر کار خیر در سیستم آموزش و مهارت افزایش یابد، سرعت توسعه کشور نیز دو چندان خواهد شد. در حال حاضر بودجه دانشگاه های تراز اول دنیا توسط خیرین تامین می شود.

عمران صالحی عمران، گفت: هیچ چیز در دنیا با ارزش تر از آن نیست که انسان سرمایه اش را در جهت آموزش به جوانان اختصاص دهد.

رییس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور گفت: پنجه های کارآمد در آزمایشگاه ها و کارگاه ها ایجاد می شود و برنامه ریزی می شود تا خیرین در جهت تجهیز چنین مراکزی بیش از گذشته ورود کنند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code