استان ها > گیلان

سختگیری صادرات محصولات کشاورزی از سوی کشورهای مقصد است

ورگ/گیلان معاون قرنطینه و بهداشت گیاهی سازمان حفظ نباتات کشور گفت: سختگیری صادرات محصولات کشاورزی از سوی کشورهای مقصد می باشد.

مهدی قائمیان در جلسه رفع مشکلات صادرکنندگان بندر مرزی آستارا که در سالن اجلاس فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: سخت گیری در صادرات محصولات کشاورزی همواره از سوی کشورهای مقصد انجام می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه صدور گواهی بهداشت برای این محصولات باید قانونی و با رعایت موازین بهداشتی باشد، ادامه داد: تمامی صادرکنندگان مکلف به رعایت سلامت بهداشت محموله صادراتی خود هستند.

وی اضافه کرد: اگر این مهم رعایت شود، هیچ بار ترانزیتی از سوی کشور مقصد به دلیل عدم رعایت موارد بهداشتی و سلامت محموله برگشت داده نمی شود.

انجام 80 درصد صادرات گیلان از مرز آستارا

عباس صابر، فرماندار شهرستان آستارا در این جلسه خاطرنشان کرد: چرخ اقتصاد کشور از صادرات کالاهای تولید داخل می‌چرخد.

وی با بیان اینکه صادرکنندگان، سربازان خط مقدم جنگ اقتصادی با دشمن هستند، ادامه داد: سیاست کلان کشور در سال جهش تولید، حمایت از صادرکنندگان و فعالان واقعی در این عرصه است.

وی با تأکید بر ویژگی های منحصر به فرد آستارا، تصریح کرد: این بندر مرزی، یک ظرفیت بزرگ اقتصادی را برای کمک به اقتصاد کشور دارد تا حدی که  ۸۰ درصد صادرات استان گیلان از مرز این شهرستان انجام می گیرد.

صابر با بیان اینکه آمار فوق مبین اهمیت و لزوم حمایت از صادرکنندگان آستارا است، یادآور شد: برای رفع مشکلات صادرکنندگان کانتینرهای یخچالی محصولات کشاورزی در خصوص ترخیص بار و صادرات به کشور روسیه، مکاتبات بین المللی با کشور مذکور در جهت تسهیل امور و حمایت از صادرکنندگان صورت پذیرفته است.

وی صادرات را اهرم خنثی کننده تحریم های دشمن دانست و اضافه کرد: دشمن باید بداند که تحریم‌های ظالمانه آنها تأثیری بر کاهش مقاومت مردم ندارد.

به گزارش ورگ، در این جلسه، صادرکنندگان به بیان مشکلات و موانع موجود در چرخه فعالیت خود پرداختند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code