استان ها > گیلان

ساکنین مناطق گردشگری گیلان مستعد ابتلا به کرونا/ شناسایی روزانه ۶۵ بیمار جدید

ورگ/گیلان سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه بیماری کرونا همچنان در تمام نقاط استان فعال و باید مردم موارد بهداشتی را رعایت کنند، افزود: در برخی روزها شاهد بستری شدن ۵۰ تا ۶۵ بیمار جدید در بیمارستان های استان هستیم.

دکتر آبتین حیدرزاده امروز در جمع خبرنگاران با گلایه نسبت به توجه نکردن برخی افراد جامعه به پروتکل های بهداشتی اظهار کرد: متاسفانه مشکلی که امروز با آن روبرو هستیم بی اعتنایی و عادی انگاری مردم نسبت به بیماری کرونا است.

وی با بیان اینکه بیماری کرونا همچنان در تمام نقاط استان فعال و باید مردم موارد بهداشتی را رعایت کنند، افزود: در برخی روزها شاهد شناسایی ۵۰ تا ۶۵ بیمار جدید در بیمارستان های استان هستیم.

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان افراد سالمند و دارای بیماری های زمینه ای  را از مبتلایان مستعد به بیماری کرونا عنوان و تصریح کرد: ساکنین مناطق ییلاقی و گردشگری استان گیلان از دیگر مبتلایان مستعد به بیماری کرونا هستند.

حیدرزاده با تاکید بر لزوم استفاده از ماسک و دستکش در مکان های شلوغ و سربسته گفت: مردم در تجمعات از دستکش استفاده کنند.

وی با بیان اینکه در استفاده از ماسک و دستکش نباید سهل انگاری کرد، خاطرنشان کرد: شستن مکرر دست‌ها از توصیه های جدی برای مقابله با ویروس کرونا است.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code