استان ها > گیلان

سال گذشته خطر تخریب پل اسالم را هشدار دادم

امام جمعه اسالم با اشاره به وقوع سیل و تخریب پل اصلی شهر اسالم، خاطرنشان کرد: سال گذشته در خصوص خطر تخریب پل در نماز جمعه آبان‌ماه هشدارهای لازم را دادم، اما گوش شنوایی وجود نداشت!

به گزارش ورگ، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد باقری ارومی در خطبه‌های نماز جمعه اسالم، ضمن تسلیت فرارسیدن اربعین حسینی و بیان فضیلت زیارت امام حسین(ع) در این روز، پیام اربعین را نشر حقیقت عاشورا و ویران کردن بنیان ظلم بنی‌امیه با خطبه‌های کوبنده حضرت زینب(س) و امام سجاد(ع) دانست و اظهار کرد: اینکه امروز جمع کثیری از اهالی تشیع و تسنن اسالم در زیر لوای محبت امام حسین(ع) در حرکتی کم‌نظیر به طور منسجم به زیارت اربعین می‌روند نماد وحدت مذاهب اسلامی و خار چشم وهابیت کوردل و دشمنان اسلام است.

وی به تبیین بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع پاسداران دانشگاه امام حسین(ع) پرداخت و تصریح کرد: همانطور که رهبری فرمودند، خط مشیء سپاه یک وظیفه الهی براساس آیه قرآن و حدیث شریف حسینی و آمادگی کامل برای مقابله با دشمنان و نرفتن زیر بار ظلم و جور و به ویژه در این دوران کوتاه نیامدن در مقابل آمریکای جنایتکار است.

امام جمعه اسالم اقدام خصمانه حمله به نفتکش ایرانی توسط عربستان سعودی جیره‌خوار آمریکا و اسرائیل در منطقه را محکوم کرد و گفت: یقینا چنین اقداماتی بی‌پاسخ نخواهد ماند و سعودی‌ها باید منتظر سیلی محکم و خشن جمهوری اسلامی باشند؛ چرا که در طی چند ماه گذشته چندین بار در شرایط حساس سفر مقامات خارجی به ایران چنین خطایی را مرتکب شده‌اند.

باقری ادامه داد: همزمانی این اقدام با سفر عمران‌خان، نخست‌وزیر پاکستان که جهت میانجیگری بین ایران و عربستان به کشور ما سفر کرده بود نشان داد پاسخ مقام معظم رهبری به نخست‌وزیر پاکستان کاملا دقیق و بجا بوده و عربستان اهل مذاکره نیست.

وی هرگونه مذاکره و گفتگوی ایران و عربستان را منوط به توقف کامل حملات مهاجمین به یمن و خروج کامل از این کشور و اجازه ورود کمک‌های بشردوستانه از جمله غذا و دارو و پزشکی دانست و متذکر شد: بعد از این مراحل باید گفتگوهای ملی تحت حمایت و هدایت مردم و با حضور کلیه احزاب سیاسی یمن انجام بگیرد تا در نهایت دولت فراگیر وحدت ملی تشکیل شود.

امام جمعه اسالم دستگیری «روح‌الله زم»، مدیر کانال آمدنیوز توسط جوانان مخلص و نیروهای جان برکف سازمان اطلاعات سپاه را نشان از اوج قدرت اطلاعاتی و اشراف امنیتی – بین‌المللی سپاه دانست و عنوان کرد:‌ مدیر این کانال ضدانقلاب عامل اصلی اغتشاشات و آشوب‌های گسترده خیابانی در سال‌های گذشته و بر هم زننده امنیت ملی کشورمان بود لذا ضمن عرض خداقوت و تبریک این موفقیت بزرگ خواستاریم تا مشخص شدن و مجازات همه عوامل خودفروخته و خیانتکاری که به این مجموعه خائن کمک می‌کردند این روند ادامه پیدا کند.

باقری با اشاره به وقوع سیل و تخریب پل اصلی شهر اسالم، خاطرنشان کرد: سال گذشته در خصوص خطر تخریب پل در نماز جمعه آبان‌ماه هشدارهای لازم را دادم، اما گوش شنوایی وجود نداشت! مدیران ناکارآمد که کوتاهی می‌کنند باید شناسایی و مجازات شوند. بسیار جای تاسف است که به اذعان معاون عمرانی استاندار گیلان اعتبار لازم برای تقویت پل تصویب شده، اما در مرحله عمل بودجه تخصیص نیافته است.

وی با بیان اینکه نبود اعتبار کافی عمرانی برای اصلاح بستر رودخانه و تقویت پل یکی از عوامل اصلی تخریب پل اسالم است، اضافه کرد: مسئله دوم برداشت بی‌رویه شن و ماسه از بستر رودخانه است که به مرور زمان منجر به تغییر بستر و مسیر رودخانه شده و هیچ مانعی جهت مهار سیل در سر راه آن وجود ندارد.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code