استان ها > گیلان

سالمندان را با اخبار کرونایی نترسانیم

ورگ/گیلان یک کارشناس ارشد مشاوره گفت: بخشی از مخاطبان ما در هر رسانه‌ای سالمندان هستند بنابراین در انتشار اخبار و مطالب به خصوص در شبکه‌های اجتماعی دقت کنیم و آنها را نترسانیم زیرا افسردگی و اضطراب بر سلامت جسمی تاثیرگذار است.

سروان مرضیه عفتی در گفت‌وگو با ورگ، در خصوص توجه به سالمندان در روزهای کرونایی، اظهار کرد: با توجه به گسترش ویروس کرونا در سراسر جهان، احتمالا دوره اجباری ماندن در خانه‌ها نیز برای مدت بیشتری ادامه یابد، این موضوع برای گروه‌های حساس مانند سالمندان ضروری است تا سلامت آنها حفظ شود.

کارشناس ارشد مرکز مشاوره معاونت اجتماعی پلیس گیلان افزود: به یاد داشته باشیم که بخشی از مخاطبان ما در هر رسانه‌ای سالمندان هستند بنابراین در انتشار اخبار و مطالب به خصوص در شبکه‌های اجتماعی دقت کنیم و آنها را نترسانیم زیرا افسردگی و اضطراب بر سلامت جسمی تاثیرگذار است و سیستم ایمنی افراد را دچار اختلال می‌کند.

وی در خصوص کمک به سالمندان در این ایام، گفت: اطمینان حاصل کنیم که سالمندان نزدیک ما همه چیزهایی را که لازم دارند، در اختیار دارند و برای تهیه اقلام ضروری خود، نیاز به ترک منزل ندارند، این کار کمک بزرگی به آنها می‌کند تا خود را کمتر در معرض آلودگی قرار دهند.

عفتی ادامه داد: از آنجایی که ارتباطات مستقیم و رودررو کاهش پیدا کرده، دقت کنیم با افزایش ارتباطات تلفنی و حتی تشویق آنها به استفاده از ارتباطات دیجیتالی، احساس تنهایی را در آنها کاهش دهیم.

کارشناس ارشد مرکز مشاوره معاونت اجتماعی پلیس گیلان تصریح کرد: یکی از خطراتی که افراد سالمند را در این دوران تهدید می‌کند کاهش فعالیت‌های فیزیکی است، بنابراین آنها را برای افزایش تحرک در خانه و حرکات ساده ورزشی تشویق کنیم.

به گزارش ورگ؛ با توجه به اینکه آسیب پذیری سالمندان در مقابل ویروس کرونا بیشتر از سایر افراد است، لذا در نظر گرفتن و توجه به برخی نکات مهم جهت ارتقای مقاومت و سیستم ایمنی و پیشگیری از کرونا ویروس برای این افراد ضروری است.

      

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code