استان ها > فارس

ساخت پروژه‌های عمرانی شیراز سرعت گرفته است

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز اعلام کرد که با برنامه‌ریزی ویژه، سرعت اجرای پروژه‌های عمرانی در این کلانشهر افزایش یافته است.

به گزارش ورگ، اسماعیل صالحی دوشنبه 6 آبان در حاشیه آغاز عملیات بتن ریزی یکی از پل‌های تقاطع غیرهمسطح شهید رودکی شیراز، گفت: هدف از اجرای پروژه‌های عمرانی مختلف، کسب و ارتقاء رضایتمندی شهروندان است.

وی با اشاره به تأثیر مثبت تکمیل تقاطع غیرهمسطح رودکی ابراز امیدواری کرد که عملیات اجرایی پل شماره 2 و تا حد زیادی پل شماره سه تا یکماه آینده به پایان برسد.

صالحی با بیان اینکه بهره برداری از این تقاطع غیرهمسطح، بزرگراه مهدیه و تقاطع سه سطحی مهدیه-امیرکبیر تاثیر بسزایی در کاهش ترافیک بلوار امیرکبیر به عنوان ورودی جنوبی شیراز خواهد داشت، گفت: این تاثیر مثبت قطعا رضایتمندی شهروندان را به دنبال دارد.

معاون شهرداری شیراز ضمن قدردانی از صبر و شکیبایی شهروندان در زمان اجرای پروژه‌های عمرانی، افزود: با برنامه ریزی ویژه سرعت اجرای پروژه افزایش یافته و لحظه به لحظه توسط ناظرین کنترل می شود.

وی احداث کمربندی جدید برای حذف ترافیک عبوری و تردد خودروهای سنگین از معابر شهری و کمربندی فعلی شیراز را خواستار شد و افزود: پل‌های شهری نباید زیر چرخ خودروهای سنگین قرار گیرد.

معاون شهرداری شیراز خاطرنشان کرد: تکمیل بزرگراه در حال احداث شمال شرق شیراز، در کاهش تردد خودروهای سنگین در محدوده‌های شهری بسیار اثرگذار است اما این پروژه باید توسط متولیان آن محقق شود.

صالحی، هزینه‌های اجرا و تعمیر و نگهداری پل‌ها را بسیار گزاف ارزیابی و خاطرنشان کرد: البته پیشبینی‌های فنی لازم در زمان اجرای پروژه‌ها برای ایجاد امکان تردد خودروهای مختلف و عایق صوت و دید، با دستور شهردار شیراز انجام شده است. 

به گزارش ورگ، هم اینک به دلیل وجود یک کمربندی برای اتصال مسیر شرق به جنوب، غرب و شمال شیراز، بخشی از تردد خودروهای سنگین از مسیرهای درونشهری انجام می‌شود که این موضوع علاوه بر مخاطرات فراوان، هزینه‌های بیشتری را برای اجرا و نگهداری پروژه‌های عمرانی نظیر پل، آسفالت و زیرگذرها به این کلانشهر تحمیل کرده است.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *