استان ها > کرمانشاه

زورخانه امام حسن(ع) کرمانشاه افتتاح شد

ورگ/کرمانشاهزورخانه امام حسن مجتبی(ع) کرمانشاه با حضور وزیر ورزش و جوانان افتتاح شد.

به گزارش ورگ، این زورخانه 550 متر مساحت دارد و برای احداث آن 14 میلیارد ریال هزینه شده است.

آیت الله علما نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در مراسم افتتاح این زورخانه با بیان اینکه در ملاقات هایی که با مردم دارم یکی از درخواست‌هایشان راه اندازی فضاهای ورزشی در محلاتشان است، عنوان کرد: هرچند تاکنون فعالیت های خوبی در سطح استان انجام گرفته، اما بازهم نیازمند توسعه اینگونه فضاها هستیم.

وی تاکید کرد: انتظار داریم توسعه زیرساخت های ورزشی در محلات محروم کرمانشاه بیشتر مورد توجه قرار گیرد، چرا که در این محلات جوانان شایسته ای داریم که نباید گرفتار آسیب های اجتماعی شوند و ورزش یکی از راه‌های دور کردن آنها از معضلات و آسیب‌های اجتماعی است.

نماینده ولی فقیه در استان در ادامه به تاکیدات مقام معظم رهبری درخصوص لزوم توجه به جوانان اشاره کرد و گفت: باید زمینه ای فراهم شود که جوانان به آینده امیدوار باشند و برای این مهم می توان ورزش را به عنوان راهی اثرگذار مورد توجه قرار داد.

وی همچنین بابیان اینکه مردم ایران از دیرباز کرمانشاهیان را با صفت پهلوانی می شناسند، عنوان کرد: همانگونه که مقام معظم رهبری در سفر سال 1390 خود به کرمانشاه عنوان کردند، در این دیار زنان و مردان همه پهلوان هستند.

آیت الله علما با تاکید براینکه صفت پهلوانی باید بین مردم کرمانشاه زنده بماند، عنوان کرد: در این راستا توسعه زورخانه‌های ورزشی باید مورد توجه جدی قرار گیرد و جوانان را به این سمت ترغیب کنیم.

صابر رحیمی مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه هم در مراسم افتتاح این زورخانه از فعال بودن 137 پروژه ورزشی در سطح استان خبرداد و گفت: توسعه ورزش در مناطق محروم یکی از اولویت هایی است که در سطح استان دنبال می کنیم و در این راستا درحال حاضر افتتاح 40 زمین روباز ورزشی و چندین خانه ورزش در روستاها را در حال انجام داریم.

وی تصریح کرد: با افتتاح این پروژه ها سرانه فضای ورزشی استان کرمانشاه تا حد قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه در ادامه ورزش کرمانشاه را یکی از موفق‌ترین‌ها در ایران دانست و افزود: حضور گسترده تیم های ورزشی استان در لیگ های مختلف کشوری و ورزشکاران در تیم‌های ملی نشان از جایگاه مناسب ورزش این استان دارد.

سالار احمد زاده رئیس هیات ورزش های پهلوانی و زورخانه ای استان کرمانشاه نیز در حاشیه افتتاح این زورخانه در گفت و گو با ورگ، بابیان اینکه احداث این پروژه در مساحت 550 متر سال 1392 کلنگ زنی شد، اظهار کرد: جمعا برای این پروژه یک میلیارد و 400 میلیون تومان اعتبار صرف شده است.

وی عنوان کرد: زورخانه امام حسن مجتبی(ع) دومین زورخانه دولتی استان کرمانشاه است که در راستای توسعه ورزش زورخانه ای در محلات حاشیه نشین آن را در محله ای حاشیه‌ای  احداث کردیم.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *