استان ها > کردستان

زنان نقش مهمی در توسعه دارند

ورگ/کردستان استاندار کردستان گفت: زنان همواره حامی توسعه استان با انجام وظایف خود و عملکرد مناسب هستند.

بهمن مرادنیا امروز(یکم اسفند) در مراسم گرامیداشت هفته زن و مادر با حضور وزیر ورزش و جوانان که در دانشگاه کردستان برگزار شد، ضمن تبریک ولادت فاطمه زهرا(س) و روز مادر، اظهار کرد: این روز بهانه‌ای برای قدردانی از تلاش‌های زنان شاغل در طول سال در دستگاه‌های مختلف است.

وی با اشاره به اینکه نقش زنان در صحنه‌های مختلف ازجمله اجتماعی، خانواده و توسعه استان بر کسی پوشیده نیست، افزود: زنان همواره حامی توسعه استان با انجام وظایف خود هستند که به‌خوبی می‌توانند عمل کنند.

 استاندار کردستان، با اشاره به اینکه زنان در نقش مسائل و کاهش آسیب اجتماعی نقش بی‌بدیلی دارند، بیان کرد: زنان، فرزندان را برای آینده‌ای روشن در کشور به‌خوبی تربیت‌کرده و در این راستا نقش‌آفرینی می‌کنند.

مرادنیا از زنان کردستان خواست که تلاش بیشتری برای خدمت به مردم در هر مسئولیتی که دارند داشته باشند چرا که هر فرد در هر مسئولیتی که قرار دارد موظف است پاسخگو باشد لذا  زنان نقش بسیار حائز اهمیتی برای توسعه در استان دارند.

وی با اشاره به مصوبه شورای عالی اداری در راستای حضور ۳۰ درصد از زنان در مسئولیت مدیران در دستگاه‌های دولتی، بیان کرد: از مدیران میانی که ۴۵۷ نفر بوده حدود ۶۶ نفر معادل ۱۶.۴ دهم درصد را زنان تشکیل می‌دهند.

استاندار کردستان، پست مدیران پایه را یک هزار و ۳۷۸ نفر ذکر و عنوان کرد: از این تعداد ۲۲۱ نفر معادل ۱۶ درصد شامل زنان می شود.

مردانیا ادامه داد: مدیران عملیاتی در استان ۴ هزار و ۸۱۴ نفر بوده که از این تعداد نیز هزار و ۱۵۲ نفر معادل ۲۳.۹ دهم درصد در اختیار بانوان است.

وی گفت: در این چند سال اخیر شش مدیرکل، دو رئیس دانشکده، سه بخشدار و یک معاون فرماندار از زنان منصوب‌شده که طی سال‌های آینده به این تعداد افزوده می‌شود.

استاندار کردستان خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم تبعیض و نابرابری گذشته در راستای حضور زنان در دستگاه‌های دولتی را جبران کنیم.

مرادنیا به پایان ساخت سالن شش‌هزارنفری در سنندج اشاره کرد و یادآور شد: این پروژه در توسعه ورزشکاران استان بسیار می‌تواند تأثیرگذار باشد.

  

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code