استان ها > گیلان

زنان رزمنده و ایثارگر هنوز ناشناخته هستند

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان با تاکید بر لزوم پاسداشت همراهان و همدلان شهدا، گفت: امروز در قالب مراسمات و یادمان‌ها نام شهدا را زنده نگه می‌داریم، اما متاسفانه زنان رزمنده ، مادران و همسران ایثارگر هنوز ناشناخته هستند.

به گزارش ورگ، فاطمه رفیعی، در همایش «برگی از دلاوری‌های شیرزنان ایران در دفاع مقدس» که در مدرسه متوسطه دخترانه شاهد رشت برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و رزمندگان هشت‌سال دفاع مقدس چه در خط مقدم و چه در پشتیبانی از جبهه‌ها، اظهار کرد: بسیاری از مجاهدت‌ها در پشت صحنه جنگ صورت گرفته است و همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند، اگر این مجاهدت‌ها نبود شاید دفاع مقدس به شکل دیگری رقم می‌خورد.

وی با اشاره به همراهی و همدلی مادران، همسران و فرزندان با رزمندگان در طول سال‌های دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: امروز نیز مادران و همسران مشوق مجاهدان عرصه دفاع از حرم هستند.

مدیرکل امور بانوان گیلان با بیان اینکه استکبار جهانی در طول هشت‌سال نبردی نابرابر را علیه ملت ایران رقم زد، تصریح کرد: ما مجبور شدیم در مقابل دشمنان بجنگیم و از کیان کشور و نظام دفاع کنیم لذا شاهد ایثار و فداکاری شهدای عزیز بودیم، اما نقش مهم و اثرگذار مادران و همسران شهدا و رزمندگان در همان لحظه دیده نشد.

رفیعی با تاکید بر لزوم پاسداشت همراهان و همدلان شهدا، ادامه داد: امروز در قالب مراسمات و یادمان‌ها نام شهدا را زنده نگه می‌داریم، اما اگر مادران صبور و همسران همپا نبودند، رزمندگان نمی‌توانستند با آرامش و اطمینان خاطر خانه و کاشانه را ترک کنند و به جبهه‌ها اعزام شوند. متاسفانه زنان رزمنده و مادران و همسران ایثارگر هنوز ناشناخته هستند.

وی همه پیروزی‌ها و موفقیت‌های ملت ایران در طول تاریخ را مرهون همراهی، همدلی و مشارکت آحاد مردم دانست و گفت: هر کجا در کنار هم بودیم و زبان و نژاد و قومیت را نادیده گرفتیم، نصرت به دست آورده‌ایم.

این مقام مسئول عزت و اعتبار امروز کشور و نظام را نتیجه همبستگی ملی دانست و اضافه کرد: دفاع مقدس در تاریخ ایران ماندگار است و لذا امروز نیز بایستی این وحدت رویه، وحدت کلمه و وحدت نظر را داشه باشیم تا به اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی که در راستای اسلام ناب محمدی(ع) و مکتب حسینی و عاشورایی است برسیم.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *