فرهنگی و هنری > فرهنگ حماسه

زمینه آشنایی دانش‎آموزان با سیره عملی شهدا فراهم شود

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان با بیان این‌که شهدا بهترین معلمان ما هستند، گفت: وظیفه مشترک آموزش و پرورش و بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس این است که زمینه آشنایی نوجوانان و جوانان را با ارزش‌های دوران دفاع مقدس و سیره عملی شهدا فراهم آوریم.

به گزارش ورگ، رضا زینی‌وند مقدم در دیدار با مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، اظهار کرد: ما با شهدا بزرگ شده‌ایم، زندگی کردیم و از آن‌ها درس‌های زیادی آموخته‌ایم.بهترین معلمان ما شهدا و ایثارگرانی هستند که عملاً درس اخلاق، مقاومت، احسان و از خودگذشتگی را از خود به‌جا گذاشته‌اند.

وی با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی با بیان خاطراتی از دوران نوجوانی خود، گفت: من در دوران متوسطه در جبهه‌های حق علیه باطل شرکت داشتم و بهترین لحظات زندگی‌ام را با فرماندهانی سپری کردم که به فیض عظیم شهادت نائل شده‌اند.

زینی‌وندمقدم با اشاره به تدوین دانش‌نامه دفاع مقدس لرستان ادامه داد: بهترین معلمان ما شهدا و ایثارگرانی هستند که عملاً درس اخلاق، مقاومت، شهامت، گذشت، احسان، تعاون و همکاری را به ما آموخته‌اند.

وی با بیان این‌که رسالت آموزش پرورش انسان‌سازی است، افزود: بخشی از فرایند تعلیم و تربیت ناشی‌از آموزه‌های دینی و بخشی دیگر آموزه‌های علمی و ارزش‌هایی است که همین شهدا و ایثارگران خلق کرده‌اند.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان ادامه داد: باید برای تربیت نسل نو و نسل جوان و آینده این کشور هم از پیامبران و صالحان الگو بگیریم و هم انسان‌های ارزشمندی که بهترین سرمایه عمر خودشان را در طبق اخلاص گذاشتند تا انسان‌های دیگر در آزادی و امنیت و آرامش زندگی کنند.

وی با بیان این‌که ما با نسل چهارم انقلاب سر و کار داریم، نسلی که ایثار و از خودگذشتگی شهدا را ندیده‌اند، تصریح کرد: وظیفه مشترک آموزش و پرورش و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس این است که زمینه آشنایی نوجوانان و جوانان را با ارزش‌های دوران دفاع مقدس و سیره عملی شهدا فراهم آوریم.

زینی‌وند مقدم ادامه داد: ما باید جوانان خوبی را تربیت کنیم و با یک برنامه‌ریزی دقیق بتوانیم به نتیجه برسیم، قطعاً بخشی از این‌کار به عهده آموزش و پرورش و بخشی از آن به‌عهده نهادهای انقلابی مانند بنیاد حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس است که می‌توان با تعامل با یکدیگر در راستای اهداف نظام حرکت کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب، گفت: بیانیه گام دوم انقلاب که خطاب به جوانان و نوجوانان است، هم رسالت آموزش پرورش را سنگین کرده است و هم رسالت کل ارگان‌های مرتبط با دستگاه‌های فرهنگی که با آن بتوانیم این منویات را با جان و دل محقق کنیم.

وی با بیان این مطلب که اهداف نظام تعلیم و تربیت، طبق سند تحول بنیادین با اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران گره خوره است، گفت: امیدوارم بتوانیم در این زمینه وظیفه و رسالت خود را به‌خوبی انجام دهیم و جوانان تربیت کنیم که بتوانند از کشورمان در مقابل بیگانگان محافظت کنند و در صورت اتفاق هشت سال دفاع مقدس دیگری را خلق کنند.

وی در پایان با اشاره به وجود جوانان و نوجوانان در دفاع از حریم امامت در خارج از مرزهای ایران، گفت: این موضوع نشان‌گر آن است که دستگاه تعلیم و تربیت کار خود را در راستای تعالی نظام جمهوری اسلامی ایران به‌خوبی انجام داده است.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code