استان ها > سیستان و بلوچستان

رونق تولید و اشتغال با به کارگیری توسعه کشاورزی اقتصادی

وزیر جهاد کشاورزی گفت: کشاورزان سیستان و بلوچستان، با هماهنگی مسئولان بخش کشاورزی استان با بهره‌گیری از آخرین یافته‌های تحقیقاتی، کشت اقتصادی‌ترین محصولات را در منطقه توسعه و ترویج کنند.

به گزارش ورگ، محمود حجتی در بازدید از باغات میوه‌های گرمسیری روستای گرکان زرآباد شهرستان کنارک در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: شرایط خاص منطقه، بکارگیری شیوه‌های مدرن و نوین آبیاری، نهال‌های کشت بافتی رونق تولید کشاورزی و کسب و کار اقتصادی را سرعت بخشیده و اشتغالزایی پایدار را در منطقه به دنبال داشته است.

وی از کشاورزان منطقه خواست با هماهنگی مسئولان بخش کشاورزی استان با بهره‌گیری از آخرین یافته‌های تحقیقاتی، کشت اقتصادی‌ترین محصولات را در منطقه توسعه و ترویج کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان در جریان بازدید مهندس حجتی وزیر جهاد کشاورزی از باغات میوه‌های گرمسیری شهرستان کنارک گفت: سیستان و بلوچستان شرایط مناسبی برای توسعه و کشت محصولات گرمسیری را داراست و در حال حاضر بالغ بر ۸۵۰۰ هکتار از اراضی استان به کشت میوه‌های گرمسیری اختصاص دارد که ۵۵۰۰ هکتار آن بارور است و سالیانه ۱۲۲ هزار تن محصول گرمسیری تولید و روانه بازار مصرف می‌شود.

زورقی افزود: بیشترین سطح زیر کشت محصولات گرمسیری در استان مختص باغات موز است. ۴۸۰۰ هکتار موزستان در سیستان و بلوچستان وجود دارد که ۲۸۰۰ هکتار آن بارور است.

وی تصریح کرد: سالیانه بیش از ۹۳ هزار تن موز در استان برداشت می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: ۴۰۰۰ هکتار از باغات موز استان در منطقه زرآباد شهرستان کنارک است.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *