فرهنگی و هنری > فرهنگ حماسه

روحیه فتح خرمشهر در جبهه مقاومت وجود دارد

آزاده دوران دفاع مقدس گفت: در جنگ تحمیلی دشمن با تمام قوا وارد میدان شده بود و ملت ایران با دستان خالی ۳۶ روز در خرمشهر مقاومت کردند.

به گزارش ورگ، محمدرضا احمدی، آزاده گیلانی دوران دفاع مقدس، در همایش بزرگداشت فتح خرمشهر که همراه با روایتگری و تجلیل از رزمندگان عملیات «الی‌بیت المقدس» در تالار گفت‌وگوی شهرداری رشت برگزار شد، عظمت حماسه‌آفرینی‌های رزمندگان در دفاع مقدس را غیر قابل توصیف دانست و بیان کرد: خرمشهر یکی از بزرگترین عملیات‌هایی بود که سرنوشت جنگ را در دنیای دیپلماسی مشخص کرد.

وی با بیان اینکه رزمندگان از دل مردم برای دفاع از خاک کشور و حریم نظام برخاسته بودند، توضیح داد: فتح خرمشهر عزت و اقتدار ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی را نشان داد. امروز بعد از گذشت بیش از ۳۷ سال از حماسه سوم خرداد هنوز یاد و خاطره رشادت‌ها و دلاورمردی‌های شهدا و رزمندگان گرامی داشته می‌شود که نشان‌دهنده عشق و ارادت ما به فرهنگ ایثار و شهادت است.

این رزمنده دوران دفاع مقدس افزود: اندیشمندان و متخصصین نظامی دنیا جنگ تحمیلی را به دو مقطع قبل از سوم خرداد و بعد از سوم خرداد تقسیم می‌کنند. این در حالی است که دشمن با تمام قوا وارد میدان شده بود و ملت ایران با دستان خالی ۳۶ روز در خرمشهر مقاومت کردند. همان روحیه فتح خرمشهر امروز در نیروهای جبهه مقاومت و دفاع از حریم اهل بیت (ع) در عراق و سوریه وجود دارد. رسانه‌های معاصر جنایت‌های داعشی‌ها در عراق و سوریه را انعکاس می‌دهند، اما در دوران جنگ تحمیلی جنایات بعثی‌ها بازگو نمی‌شد.

احمدی شهدای مدافع حرم را ادامه‌دهنده راه شهدای دفاع مقدس بعد از چند دهه دانست و اضافه کرد: مدافعان حرم به تاسی از فرهنگ ایثار و شهادت از حریم اسلام و حیثیت انقلاب دفاع کردند و لذا آمریکا نمی‌تواند این ویژگی و روحیه ما را بپذیرد.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code