فرهنگی و هنری > فرهنگ حماسه

روایت فرمانده سپاه قدس گیلان از شهید خوش سیرت

فرمانده سپاه قدس گیلان گفت: شهید خوش سیرت در ۱۳ عملیات مجروح جنگی شد و در چهاردمین عملیات جنگی با گفتن یک یا حسین شهید شد و بیش از ۲۰۰۰ نفر از دوستان او نیز به شهادت رسیدند.

به گزارش ورگ، سردار محمد عبدالله پور در صبحگاه مشترک نیروهای تیپ دو میرزا کوچک خان و نیروهای نظامی و انتظامی آستانه اشرفیه در گلزار شهدای این شهرستان اظهار کرد: سردار شهید خوش سیرت یک فرمانده و طراح جنگ بود که هیچگاه تسویه حساب نکرد.

وی با اشاره به اینکه سردار مهدی خوش سیرت تمام مراحل یک فرماندهی را طی کرده بود افزود: شهید خوش سیرت به جز در دو عملیات در بقیه عملیات بزرگ دوران دفاع مقدس شرکت کرده بود.

فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به شهادت دو تن از برادران شهید خوش سیرت در دوران دفاع مقدس افزود: شهید خوش سیرت با اینکه از لحاظ سنی از برادران خود کوچک‌تر بود، ولی یک فرمانده بود و دو برادرش در پیش چشم او به شهادت رسیدند.

عبدالله پور در ادامه به تعدد مجروح شدن این سردار عارف پرداخت و بیان کرد: شهید خوش سیرت در ۱۳ عملیات مجروح جنگی شد و در چهاردهمین عملیات جنگی با گفتن یک یا حسین شهید شد و بیش از ۲۰۰۰ نفر از دوستان او نیز به شهادت رسیدند.

وی سردار خوش سیرت را با داشتن قاطعیت یک فرمانده، بسیار شوخ طبع معرفی کرد و گفت: سردار شهید خوش سیرت در حفظ بیت المال بسیار حساس بود و از خصوصیات بارز وی عشق ورزیدن به خدا بود به طوری که عاشق نماز شب و تهجدهای شبانه و با سجده‌های طولانی بود.

فرمانده سپاه قدس گیلان ضمن برشمردن ۳۲ توصیف از شهید خوش سیرت به موضوع شهادت و شهید از دیدگاه خوش سیرت پرداخت و تحول شهید خوش سیرت را مدیون یک سرباز شهید اهل کاشان نام برد و گفت: شهید خوش سیرت قبل از اینکه یک بسیجی باشد یک سرباز و عاشق اهل بیت به ویژه امام حسین (ع) بوده است.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code